Ülikooli muuseumi lugu Toomemäel sai raamatukaante vahele

Toomemäe arengulugu ja TÜ muuseumi varasid tutvustav raamat kannab nime „Muusade mägi. Tartu Ülikooli muuseum Toomemäel“. Raamat on mõeldud nii sise- kui ka välisturistidele, kes soovivad saada ülevaadet Toomemäe loost.

Tartu Ülikooli muuseumi direktori Mariann Raisma sõnul on tegemist esimese sellist tüüpi raamatuga ülikooli muuseumi kohta. „Giidiraamatu formaadis teos annab lühikese ülevaate Toomemäe värvikast ajaloost: Tartu kauneimas pargis on sajandite vältel paiknenud kunagine muinaslinnus, keskaegne linn, sõjaväelinnak ja ka ülikooli akadeemiline keskus. Lisaks Toomemäe kujunemisloole tutvustab raamat ka hooneid, kus Tartu Ülikooli muuseum paikneb - endist toomkirikut, vana anatoomikumi, tähetorni ja kunstimuuseumit ülikooli peahoones. Sellele lisaks on välja valitud 30 eset muuseumi kogudest, mis annavad pildi ülikooli muuseumi hinnalistest väärtustest. Rohkete illustratsioonidega raamatust saab lugeda nii kunagisest maailma moodsaimast teleskoobist, ülikooli valitsemise sümbolitest, teadustöös kasutatud uuenduslikest instrumentidest kui ka haruldastest kunstiteostest.“

Raamatust leiab lisaks huvitavatele faktidele ka põnevaid legende, arvukalt pilte nii aastate tagant kui tänapäevast ning Toomemäe kaardid, mis võimaldavad lugejal leida teda huvitavad ajaloolised kihistused, hooned ja mälestusmärgid.

Raamatut saab endale soetada Tartu Ülikooli muuseumi poest toomkirikus, Tartu tähetornist, Tartu ülikooli kunstimuuseumist ja Tartu turismiinfokeskusest.

Raamatu on välja andnud Tartu Ülikooli muuseum. Koostaja on Lea Leppik (Tartu Ülikooli muuseum), kujundaja Maarja Roosi (Tartu Ülikooli multimeedia talitus). Eriline tänu AS-le A. Le Coq.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja