ÜLIKOOLI MUUSEUMIDES AVATAKSE KAUNASE KUNSTNIKE TÖÖDE NÄITUS

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41265","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Näituse on koostanud Leedu Kunstnike Liidu galerii Meno parkas kuraator Arvydas ´alpys ning see jätkab Tartus naabermaade kunsti sarja, mis algas 2003. aastal Läti kunsti tutvustamisega. Suurim Kaunase kunstnike tööde väljapanek on Tartu Kunstimajas, kuid Leedu kunsti saab näha ka Tartu Ülikooli Kunstimuuseumis, ülikooli ajaloo muuseumis ja Y-galeriis.

Kaunase kunstnik Vytautas Eigirdase näituse ülikooli kunstimuuseumis avab 15. veebruaril kell 16 Leedu Vabariigi aukonsul, ülikooli õppeprorektor prof Birute Klaas.
Ülikooli muuseumides eksponeeritakse Leedu keskmise põlvkonna maalikunstnike Alfonsas Vilpi¨auskase ja Vytautas Eigirdase ekspressiivseid maale. Y-galeriis saab näha aga Judita Budriunaitè, Egidijus Rudinskase, Eugenijus Nalevaika, Edmundas Saladžiuse ja Algimantas Šlapikase graafikat ja skulptuure.

Leedu kunsti näitused on avatud kuni käesoleva aasta 13. märtsini.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht