ÜLIKOOLI NÕUKOGU ANDIS UJULA 4 JUURDEEHITUSELE HEAKSKIIDU

Ujula 4 spordihoone ehitusleping sõlmitakse riigihankekonkursil väikseima pakkumise teinud ASga Rand&Tuulberg summas 131,6 miljonit krooni. TÜ finantsdirektor Taimo Saani sõnul tuleb kultuuriministeeriumi eelarvest ehituseks 18 miljonit krooni, Tartu linnalt kuue aasta jooksul 18 miljonit krooni ning ülejäänud vajamineva summa katab ülikool pikaajalise laenuga.

TÜ kehakultuuriteaduskonna dekaani prof Vahur Ööpiku sõnul on Ujula tänava spordihoone rekonstrueerimine möödapääsmatult vajalik kehalise kasvatuse ja spordialase kõrghariduse jätkusuutlikkuse tagamiseks Eestis. "Kaasaegsetele nõuetele vastavate spordibaasideta on professionaalne treenerikoolitus mõeldamatu, kuitahes kõrge akadeemiline kompetents ei korva tingimuste puudumist praktilise suunitlusega õppetöö kvaliteetseks läbiviimiseks. Head sportimistingimused suurendavad kogu ülikooli atraktiivsust potentsiaalsete tulevaste üliõpilaskandidaatide seas nii Eestis kui välismaal ning annavad võimaluse kõigile ülikooli liikmetele spordi harrastamiseks."

Ujula 4 juurdeehituse käigus valmib IAAFi nõuetele vastav 5150-ruutmeetrine kergejõustikuhall. Lisaks ehitatakse täismõõtmeline pallimängu saal, kaks jõutreeningu saali, aeroobikasaal, poksisaal ja sõudeergomeetrite ruum. Ehitatav tõstesaal on ainulaadne Tartus, kuna tänasel päeval puuduvad Tartus klassikalise tõstmise treeningtegevuseks vajalikud võimalused. Uue spordialana saab hakata mängima lauatennist, mille harrastamiseks ülikoolis praegu võimalused puuduvad.

Ujula 4 rekonstrueerimine algab mais 2006 ning juurdeehituse valmimine on planeeritud kevadel 2007. Uue spordihoone projektiga saab tutvuda veebiaadressil: http://www.tysk.ee/75910.

INFO: TÜ kehakultuuriteaduskonna dekaan Vahur Ööpik, tel 737 5366, 518 4234

Liina Jürgen