Ülikooli nõukogu valis kuus professorit

Ago Rinken on sündinud 1960. aastal Võrus. Ta lõpetas Tartu Ülikooli bioorgaanilise keemia erialal cum laude 1983. aastal ja kaitses 1996. aastal meditsiiniteaduste doktorikraadi Uppsala Ülikoolis meditsiinilise ja füsioloogilise keemia erialal. Alates 2003. aastast bioorgaanilise keemia professor, orgaanilise ja bioorgaanilise keemia instituudi juhataja. Senine uurimistöö on olnud peamiselt seotud G valguga seotud retseptorite biokeemiliste omaduste uurimisega. Praeguseks on avaldatud tema 155 teaduslikku publikatsiooni, neist 59 viimase viie aasta jooksul.

Peeter Burk on sündinud 1965. aastal Tallinnas. Keemiadoktori kraadi kaitses ta 1994. aastal Tartu Ülikoolis. 2003 jaanuaris valiti ta ülikooli nõukogu poolt keemilise füüsika professoriks. 2004. aasta aprillis valiti ta füüsika-keemiateaduskonna dekaaniks. 2006. aastast töötab ta TÜ keemilise füüsika instituudi juhatajana. Tema peamised uurimisvaldkonnad on hape-alus tasakaalud, keto-enoolsed tasakaalud, solvendiefektide kvantkeemiline modelleerimine, metalliühendite keemia kvantkeemiline modelleerimine, tseoliitide keemia. Peeter Burk on kirjutanud 50 teaduslikku publikatsiooni, neist 17 on viimase viie aasta jooksul avaldatud rahvusvahelise levikuga väljaannetes.

Tõnis Mets on sündinud 1952. aastal Viljandis. 1976. aastal lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli elektroonikainsenerina, tehnikateaduste kandidaat alates 1987. aastast. Alates 2004. aastast töötab ta dotsendina majandusteaduskonnas rahvusvahelise ettevõtluse õppetoolis. 2005. aastal sai temast TÜ ettevõtluskeskuse juhataja. Tema peamised uurimisvaldkonnad on ülikool ja ettevõtlus siirdemajanduse tingimustes, innovatsioon ja tehnoloogiastrateegia, teadmus- ja õppimisprotsessid organisatsioonis. Tõnis Mets on üllitanud 85 teadustööd, neist 55 viimase viie aasta jooksul.

Maaja Vadi
on sündinud 1955. aastal Kihnu saarel. 2000. aastal kaitses ta Tartu Ülikoolis doktorikraadi majandusteaduses. 2002. aastal valiti Maarja Vadi juhtimise professoriks. 2005. aastast on ta TÜ juhtimise ja turunduse instituudi juhataja. Tema peamised uurimisvaldkonnad on organisatsioonid ja nende muutused siirdemajanduses, organisatsioonikultuuri seosed keskkonnaga ja avaldumise seaduspärasused ning organisatsioonilise käitumise seaduspärasused siirdemajanduses. Maaja Vadi on kirjutanud 82 teaduslikku publikatsiooni, neist 63 viimase viie aasta jooksul.

Toomas Haldma
on sündinud 1957. aastal Tartus. 1981. aastal lõpetas ta cum laude TRÜ majandusküberneetika eriala, alates 1987. aastast majanduskandidaat. 2003. aastal valiti Toomas Haldma majandusarvestuse professoriks, samal aastal asus ta juhatama majandusarvestuse õppetooli. 2005. aastal valiti ta majandusteaduskonna dekaaniks. Tema peamised uurimisvaldkonnad on ettevõtte tegevustulemuste analüüsi informaatiline tagamine, ettevõttesiseste arvestus- ja aruandlussüsteemide areng ja mõjutavate tegurite analüüs, Eesti majandusarvestuse süsteemi integreerimine ja harmoniseerimine Euroopa Liidu arvestuskeskkonnaga, majandusarvestus avaliku sektori organisatsioonides. Kokku on ta üllitanud 118 teaduslikku publikatsiooni, neist 32 viimase viie aasta jooksul.

Jaak Vilo on sündinud 1966. aastal Tallinnas. Lõpetas Tartu Ülikooli rakendusmatemaatika eriala cum laude 1991. aastal ja kaitses doktorikraadi 2002. aastal Helsingi Ülikoolis. Töötab aastast 2005 arvutiteaduse instituudis erakorralise vanemteadurina. Peamine uurimisvaldkond on bioinformaatika ja sellega seonduvad algoritmid. Ta on kirjutanud 33 teaduslikku publikatsiooni, neist 12 viimase viie aasta jooksul.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605

Liina Jürgen