ÜLIKOOLI NÕUKOGU VALIS NELI PROFESSORIT

Jaak Kikas on sündinud 1949. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud kiitusega Tartu Riikliku Ülikooli 1972. aastal ning kaitsnud 1979. aastal ENSV TA Füüsika Instituudis füüsika-matemaatikakandidaadi kraadi tahkisefüüsika erialal. Hetkel töötab Jaak Kikas TÜ korrastamata süsteemide füüsika korralise professori ning materjaliteaduse instituudi juhatajana.

Aleksandr Lu¨t¨ik on sündinud 1952. aastal Leningradis. Ta on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1974. aastal ning 1991. aastast on tal füüsika-matemaatikadoktori kraad. Praegu töötab Lu¨t¨ik TÜ materjaliteaduse instituudi tahkisefüüsika korralise professori ning füüsika instituudi ioonkristallide füüsika laborijuhatajana. Tema peamised uurimisvaldkonnad on tahkiste füüsika, laia keelutsooniga dielektrikute kiiritusfüüsika ja luminestseeruvate kristallide sünkrotronspektroskoopia.

Mati Pääsuke on sündinud 1954. aastal Viljandis. Ta on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1976. aastal ning kaitsnud1987. aastal bioloogiakandidaadi kraadi füsioloogia erialal. Praegu töötab Pääsuke TÜ spordibioloogia ja füsioteraapia instituudis kinesioloogia ja biomehaanika korralise professori ning kehakultuuriteaduskonna prodekaanina. Tema peamised uurimisvaldkonnad on muutused närvisüsteemis kehalise treeningu mõjul, lihasväsimus, laste motoorne võimekus ning vananemise ja füsioteraapia mõju motoorsetele funktsioonidele.

Mati Abel on sündinud 1942. aastal Jõhvis. Ta on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1966. aastal ning tal on füüsika-matemaatikakandidaadi kraad aastast 1971. Praegu töötab Abel TÜ puhta matemaatika instituudi juhatajana ning geomeetria ja topoloogia korralise professorina. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on topoloogilised algebrad, üldine topoloogia, funktsionaalanalüüs, summeeruvusteooria ja matemaatika ajalugu.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605

Liina Jürgen