ÜLIKOOLI NÕUKOGU VALIS VIIS PROFESSORIT

Helle Metslang on sündinud 1950. aastal Paides. Ta lõpetas Tartu Ülikooli eesti keele filoloogina 1974. aastal ning 1978. aastal kaitses filoloogia kandidaadiväitekirja. 1994. kaitses ta Oulu Ülikoolis filosoofiadoktori kraadi. Praegu on ta Helsingi Ülikooli eesti keele ja kultuuri külalisprofessor ning Tallinna Ülikooli vanemteadur. Tema teadustöö põhisuunad on eesti keele süntaks, morfosüntaks, funktsionaalgrammatilised kategooriad, keele dünaamika ning kontrastiivne ja tüpoloogiline lähenemisviis eesti keele uurimises.

Tanel Tenson on sündinud 1970. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli 1992. aastal bioloogia erialal ning doktorikraadi kaitses ta 1997. aastal. Hetkel töötab ta TÜ tehnoloogiainstituudis vanemteadurina. Tema teadustöö põhisuunaks on antimikroobsete ainete tehnoloogiate uurimine.

Mart Ustav on sündinud 1949. aastal. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli keemia eriala 1972. aastal, kandidaaditöö kaitses ta 1979. aastal Ukraina TA Molekulaarbioloogia ja Geneetika Instituudi nõukogu ees. Hetkel töötab ta Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi direktorina. Tema teadustöö põhivaldkond on biomeditsiinitehnoloogia.

Alvo Aabloo on sündinud 1965. aastal Jõhvis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli 1989. aastal füüsika erialal ning doktorikraadi kaitses ta 1994. aastal tahke keha füüsikas. Hetkel on ta TÜ dotsent füüsika osakonnas, vanemteadur TÜ tehnoloogiainstituudis ning süsteemianalüütik ja tarkvarainsener AS Cyberneticas. Tema peamised uurimisvaldkonnad on polümeersete materjalide tehnoloogia ning robootika.

Andres Merits sündis 1967. aastal Pärnus. Ta on lõpetanud Moskva Riikliku Ülikooli 1990. aastal viroloogia alal ning doktorikraadi kaitses sealsamas 1994. aastal. 2006. aasta algusest on ta töötanud Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis erakorralise professorina. Tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on rakendusviroloogia.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605

Liina Jürgen