Ülikooli peahoones toimub remont

TÜ peahoone ruumides 302 ja 304 ning üldkasutatavates ruumides – fuajee, koridorid, trepikojad – toimuvad ehitustööd. Remondi ajal (01.07–30.09) pole võimalik kasutada senati saali, nõukogu saali ning aulat, juulis-augustis on suletud ka fuajee ja peasissepääs.

Peahoone sissepääsud remondi ajal kuni 31.08 (vaata ka selgitavat joonist):

1) peasissepääs on suletud 06.07.–31.08.
2) postikantselei viiakse suveks keldrisse ruumi 021 (keldrisse sissepääs ülikooli kohviku poolt)
3) kunstimuuseumisse sissepääs sisehoovis asuva klaasveranda kaudu;
4) rektoraati, põhikorpuse vasakusse tiiba II ja III korrusele pääseb invasissepääsu kaudu sisehoovist;
5) õppeosakonna ruumidesse I korrusel on sissepääs jätkuvalt tagatud hoovis asuva klaasveranda kaudu;
6) elukestva õppe keskuse ning usuteaduskonna ruumidesse pääseb kohvikupoolsest välisuksest

Invatualettruum ja meeste tualettruum I korrusel on suletud 31. augustini. Naiste tualettruumid lõunatiivas ja põhjatiivas jäävad avatuks, kasutada saab ka rektoraadi tualettruume. Kaks tualettruumi asuvad ka põhjatiiva keldris (ajutise postikantselei kõrval).

Suuremad tööd fuajees, esimese korruse koridorides ning usuteaduskonna trepikojas peaksid lõppema 31. augustiks. Aula trepi remont kuni III korruseni kestab tõenäoliselt septembri lõpuni.

Õppeaasta avaaktused peetakse 31. augustil Tartu ülikooli muuseumis Toomel, Elleri muusikakoolis, Jaani kirikus ja mujal.

Peahoone peasissepääsu katavad hetkel foto-uksed, mis aitavad remondi ajal säilitada peahoone autentset välimust. Sisse nendest ustest siiski ei pääse.

Suve vältel toimub Tartu ülikoolis ka mitmeid kolimisi, millest kirjutab lähemalt Tartu Postimees.

Lisainfo: Kristi Kallion, TÜ peahoone haldur, tel: 737 5202, e-post: kristi.kallion [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja