Ülikooli raamatukogu direktorina jätkab Martin Hallik

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39749","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli nõukogu valis 30. aprillil ülikooli raamatukogu direktoriks teist korda Martin Halliku. Lisaks valis nõukogu skandinavistika professoriks Daniel Sävborgi.

Raamatukogu direktori kohale tagasi valitud Martin Halliku tugevusena tõi nõukogu ekspertkomisjon välja selget visiooni asutuse edasiseks juhtimiseks. Tema esitatud visioon on komisjoni hinnangul selge ja konkreetne, hästi kooskõlas ülikooli arengusuundadega ning arvestab ülikooli vajadusi laiemalt.

Martin Hallik on sündinud 1975. aastal Pärnus. Ta lõpetas 1997. aastal Tartu Ülikooli ajaloo erialal cum laude, 1999. aastal kaitses ta samas magistrikraadi cum laude. 2001. aastal pälvis ta Tartu Ülikoolis doktorikraadi ajaloo erialal. Aastatel 2000–2004 töötas Martin Hallik Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna prodekaanina. Alates 2005. aastast töötab ta Tartu Ülikooli Raamatukogu direktorina.

Skandinavistika professoriks valitud Daniel Sävborg kaitses 1997. aastal Stockholmi ülikoolis kirjandusteaduste doktorikraadi. Tema uurimisteemad hõlmavad Põhjamaade vanimat kirjandust, selle kirjanduslikke, kultuurilisi ja keelelisi aspekte. Sävborg on õpetanud kirjandust, keelt ja kultuuri Aarhusi, Islandi, Gävle, Uppsala ja Stockholmi ülikoolis.

Lisainfo:
Ivar-Igor Saarniit, Tartu Ülikooli akadeemiline sekretär, tel 737 5605, e-post ivar.saarniit@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja