Ülikooli raamatukogus saab vaadata näitust Vene uuematest raamatutest

Reedel, 17. septembril avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus näitus raamatutest, mille on ülikoolile kinkinud A. Solženitsõni nimeline Vene väliskogukonna maja. Näitusel saab vaadata ligi 300 uut raamatut mitmetelt tuntud Vene kirjastustelt.

Näitusel esitletud väljaanded tutvustavad Venemaa ajalugu, filosoofiat, usuteadust, kirjandusteadust, kunsti ning vene klassikalist ja kaasaegset kirjandust. Osa raamatuid on pühendatud vene emigratsiooni kultuuri- ja ajaloopärandile. Samuti on võimalik tutvuda vene keele sõna- ja käsiraamatutega.

A. Solženitsõni nim. Vene väliskogukonna maja loodi 1995. aastal ning selle rajajateks olid A. Solženitsõni nim. Vene ühiskondlik fond, venekeelne Pariisi kirjastus "YMCA-Press" ja Moskva linnavalitsus. Tänapäeval on A. Solženitsõni nim. Vene väliskogukonna maja Venemaa üks peamistest keskustest, kus kogutakse, uuritakse ning säilitatakse vene emigratsiooni kirjanduslikku ja ajaloolist kultuuripärandit.

Organisatsioon annetab igal aastal 30 000 kuni 50 000 uut raamatut välisriikide slavistika ja russistika keskustele, väljaspool Venemaad asuvatele kaasmaalaste ühingutele ning Venemaa kultuurikeskustele üle maailma.

Näitus avatakse 17. septembril kell 14 TÜ raamatukogu II korruse fuajees ning see saab teoks rahvusvahelise konverentsi "Viiendad Pu¨kini lugemised Tartus" raames.

Lisainfo: Ilona Smu¨kina, TÜ raamatukogu turundusjuht, tel 515 3387

Anneli Miljan