Ülikooli veebileht sai uue näo

15. märtsist on Tartu Ülikooli veebilehel www.ut.ee uus sisu ja välimus.

Uuenenud veebilehe projektijuhi, TÜ kommunikatsioonitalituse veebiadministraatori Valmar Everti sõnul olid muudatuste ajendid nii sisulised kui tehnilised. „Viimati läbis ülikooli veeb värskenduskuuri 2009. aastal – vahepeal on tehnoloogia edasi arenenud ning veebi kaasajastamise vajadus üha suurenes. Samuti oleme teinud kasutajateste ja ka põhjaliku veebiauditi ning saanud palju väärtuslikku tagasisidet ja ettepanekuid nii funktsionaalsuse kui ka kasutajamugavuse osas,“ selgitas Evert.

Uues veebis on paranenud lisaks üldisele kasutajamugavusele ja funktsionaalsusele veel näiteks otsing (sh töötajate otsing otse avalehelt), sisu ja uudisvoogude  (Novaator, UTTV, ajakiri, fotogalerii) kuvamise võimalused, samuti on uus veeb kohandatud mobiiliga sirvimiseks.

2011. aasta suvel kuulutas TÜ välja riigihanke veebi haldusplatvormi väljavahetamiseks ning kasutajamugavuse ja disaini parandamiseks. Riigihanke võitis Mekaia OÜ ja uus veeb töötab platvormil Drupal, mis on populaarsuselt kolmas vabavaraline sisuhaldussüsteem maailmas.

Mekaia (http://mekaia.com) on enam kui kümneaastase kogemusega ettevõte, mis tegeleb suuremahuliste ja ärikriitiliste veebisaitide arendamisega paljudele suurfirmadele ning ministeeriumitele. Drupali kasutajad Eestis on välisministeerium, Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus, SEB pank, Arvutimaailm, lisaks mujal maailmas nt Valge maja, The Economist, MTV, Firefox jpt.

Mekaia OÜ on teinud koostööd ka mitmete haridusasutustega Eestis, teiste seas Tallinna Tehnikaülikooli, Audentese ja Sisekaitseakadeemiaga.

Lisainfo: Illari Lään, TÜ kommunikatsioonitalituse juhataja, tel 737 5681, illari.laan@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja