Ülikooli võrsefirma BlueRay viib ajaloolisele rännakule

Tartu Ülikooli võrsefirma OÜ BlueRay pakub võimalust teha külmal talvisel pärastlõunal rännaku 106 aasta tagusesse augustikuisesse Tartu kesklinna.

Virtuaalreaalsusprillid, mis näevad välja kui ulmefilmi rekvisiidid või pimestavad lumelauaprillid, asetatakse külastaja silmadele. Nõnda Kaarsilla juures BlueRay posti ehk virtuaalrännaku esimese punkti juures seistes algab rännak sajanditagusesse maailma.

Neljas eri paigas Kaarsilla lähistel manatakse silme ette suvine vaatepilt Emajõe kaldalt aastast 1913. Kaarsilla asemel seisab uhkelt Kivisild. Atlantise maja teisel pool jõge näha ei ole ning võimsate puudega pargi asemel paistab terve tänavatäis maju.

Peaaegu lähebki meelest, et õues on tegelikult miinuskraadid ja külm näpistab nina, sest ümberringi jalutavad pikkades kleitides naisterahvad ja kaabudega härrasmehed ning üle Kivisilla sõidavad tõllad. Päris kõik ei ole siiski võõras. Raekoda ja Tartu Hoiu-laenuühistu hoone seisavad täpselt samal kohal ja kujul nagu praegu, 2019. aasta detsembris – kui jõulukaunistused välja arvata.

Loe edasi Tartu Ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis