Ülikoolid rajavad ühise kolledžite võrgustiku

Lepinguga rajatakse pädevuskeskuste võrgustik, mis loob soodsad tingimused elukestva õppe andmiseks ja kohalikke ettevõtete nõustamiseks. Pädevuskeskused tagavad akadeemilise teadmiste kasutamise kohaliku elu edendamisse.

"Tegu on järjekordse sammuga Eesti ülikoolide koostöö süvendamisel ning järgneb kvaliteedileppe ja rahvusvahelistumise heade tavade leppe sõlmimisele. Regionaalsete kolledžite kasutamine ühiste kompetentsikeskustena on nii ülikoolide kui ka kõigi meie parterite huvides," märkis Rektorite Nõukogu esimees Alar Karis.

Lepinguga loodavad pädevuskeskused tagavad ettevõtlusnõustamise, toodete ja teenuste arendamise ning loovad soodsa keskkonna uute ettevõtete arenguks.

Lepingus käsitletud kolledžid:
• Tallinna Tehnikaülikooli Kohtla-Järve ja Kuressaare kolledž
• Tallinna Ülikooli Haapsalu ja Rakvere kolledž
• Tartu Ülikooli Narva, Pärnu ja Türi Kolledž ning Viljandi Kultuuriakadeemia

Lepingu allkirjastasid Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli rektorid.

Lisainfo: Mart Laidmets, Rektorite Nõukogu tegevsekretär, 502 5322, mart.laidmets@ut.ee

Norbert Kaareste
pressiesindaja