Ülikoolide ühisprogramm õpetab inimesi idaturul edukalt tegutsema

Käesoleval reedel,30.septembril 2011 algab Tallinnas uus ülikoolidevaheline Venemaa ja Euroopa Liidu idapartnerlusriikide ärikeskkonda käsitlev koolitusprogramm TRADERUN. Tegemist on Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooli ühisprojektiga.

Programmi oodatakse osalema ettevõtlikke inimesi, kes tunnevad huvi naabrusriikide vastu, soovivad inspireerivas keskkonnas mõtteid vahetada ning tulevikus naabrusriikides ja Venemaal tegutseda.

TRADERUN’i eesmärk on laiendada Venemaal ja idapartnerlusriikides tegutsevate ning tegutseda soovivate ettevõtlike inimeste silmaringi enne seda kui ida-suunalisi investeeringuid tegema hakatakse. Programm pakub taustateadmisi nende riikide ärikeskkonna, poliitika, õigusruumi, kultuuri ja kommete kohta.

TRADERUN’i programmi ühe õppejõu Eero Mikenbergi sõnul ei kasuta Eesti oma potentsiaali endise idabloki riigina praegusel hetkel täielikult ära. "Koolituste eesmärk ongi anda vajalikke taustateadmisi, et ida-suunalised investeeringud oleksid paremini läbi kaalutud ning võimalused seal läbi lüüa suuremad", märkis Mikenberg.

Loengud ja seminarid toimuvad Tallinnas õppesessioonidena reedeti ja laupäeviti kord kolme nädala jooksul. Programmi töökeel on inglise keel.
Programm kestab kuni 2012.aasta juunikuuni.

Õppeprogrammi lektoriteks on Eesti ja välisülikoolide paremad õppejõud ning idapartnerlusriikides tegutsemise kogemusega praktikud.

Esimesed loengud ja programmi infotund toimuvad reedel, 30.septembril algusega kl 12.00 TÜ Tallinna esinduses (Teatri väljak 3, Tallinn).

Algava programmiga on praeguseks hetkeks liitunud 205 inimest.

Programmi lisainfo veebis http://www.ec.ut.ee/traderun

Lisainfo:
Ulrika Hurt, ulrika.hurt@ut.ee, 52 14 251
Olga Bogdanova, olga.bogdanova@ut.ee, 5665 6776 (sh info vene k)
Tartu Ülikooli Euroopa Kolledž

PROJEKTI PARTNERID (sulgudes kontaktisikud):
Tartu Ülikooli Euroopa Kolledž (Kristiina Tõnnisson)
Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituut (Georg Sootla)
Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse instituut (Rainer Kattel)
Eesti Diplomaatide Kool (Ekke Nõmm)

www.ec.ut.ee/traderun