ÜLIKOOLIS ALGAB SAKSA-EESTI AKADEEMILINE NÄDAL ACADEMICA VII

Akadeemilise nädala avamisel ütleb tervitussõnad Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduse ja teaduse asekantsler Kristjan Haller ning Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Jürgen Dröge. Esmaspäeval kell 11-17 toimub peahoone auditooriumis 140 traditsiooniline Saksa infopäev, kus tutvustatakse Saksamaa kultuuri ja majandust ning jagatakse infot õppimisvõimaluste ja stipendiumite kohta Saksamaal. Infopäeva raames toimub ka Saksamaa ja Euroopa kohta viktoriin, milles osalejatele loositakse kell 15 välja raamatuauhinnad. Kell 16 algab ülikooli aulas Euroopa kõrgharidusruumi käsitlev avalik diskussioon, mida juhatab ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo. Avalik diskussioon on samuti eestikeelse sünkroontõlkega. Esmaspäeva õhtul kell 18.30 kohtuvad Saksamaa ja Eesti üliõpilased teaduse ja kultuuri sihtasutuses Domus Dorpatensis. Teisipäeval ja kolmapäeval jätkuvad loengud ning seminarid teaduskondades. Saksa-Eesti akadeemilise nädala eesmärk on tihendada suhteid Saksa ja Eesti teadlaste vahel ning anda üliõpilastele võimalus kuulata Saksamaa mainekate teadlaste loenguid. Akadeemilise nädala ühe korraldaja Lea Kivi sõnul jäävad ürituse põhiraskuse kandjateks ülikooli üksteist teaduskonda, kes kutsuvad endale külla oma eriala juhtivaid teadlasi Saksamaalt ning korraldavad Academica vältel teaduskondades erialaüritusi. Akadeemilise nädala idee tekkis 1995.a sügisel ning omandas tänu innukatele eestvedajatele ning toetajatele kiiresti populaarsuse. Seekordne, järjekorras seitsmes Saksa-Eesti akadeemiline nädal kestab 25. septembrini. "Academica VII" nädala kava ja lisainfo on väljas aadressil http://www.academica.ut.ee .

Illari Lään TÜ pressinõunik
INFO: TÜ teadus- ja arendusosakonna välissuhete peaspetsialist Lea Kivi, tel: 07 376 114