Ülikoolis peab avaliku loengu Genti ülikooli professor Peter Van Elsuwege

Loengus “Euroopa Liidu ja Venemaa suhete õiguslik raamistik: kas on lootust kaasajastamisele?” käsitletleb Elsuwege EL-Venemaa uue kahepoolse raamlepinguga seotud läbirääkimisi, hinnatakse mõjusid, mida toob kaasa Venemaa liitumine Maailma Kaubandusorganisatsiooniga ning analüüsitakse Venemaa viimaseid algatusi endiste Nõukogude Liidu riikide majanduslikuks lõimimiseks.

Peter Van Elsuwege on Genti ülikooli Euroopa Liidu õiguse professor, kelle teadustegevus keskendub Euroopa naabruspoliitika ja Euroopa Liidu laienemise õiguslikele ja poliitilistele tagajärgedele. Prof Elsuwege viimased publikatsioonid sisaldavad teiste seas artikleid ajakirjades European Law Review, Common Market Law Review ja Columbia Journal of European Law.

Prof Elsuwege  on avaldanud kaheosalisele teose  “Nõukogude vabariikidest ELi liikmesriikideks: õiguslik ja poliitiline hinnang Balti riikide ühinemisele Euroopa Liiduga (Leiden / Boston: Martinus Nijhoff 2008).

Loengu korraldab TÜ EL-Venemaa uuringute keskus (CEURUS) ja see toimub 3. mail 2012, kell 14.15-16.00 Tartu Ülikooli peahoones, ruumis 128. Kõik huvilised on oodatud!

Euroopa Liidu-Vene uuringute keskus (CEURUS) koondab eri valdkondade teadlasi ja eksperte, et uurida süvitsi Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni suhteid ning vastasmõjusid.

Rohkem infot: http://ceurus.ut.ee

Lisainfo: Siiri Maimets, TÜ Balti õpingute keskuse koordinaator, tel 737 5199; siiri.maimets@ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja