ÜLIKOOLIS TOIMUB RAHVUSVAHELINE KEELETEADUSE KONVERENTS

Aspekt ehk öeldises või lauses väljenduv suhe kirjeldatud situatsiooni kulgemise ja vaatluspunkti vahel on olnud väga oluliste uurimistööde objektiks nii teoreetilises kui ka võrdlevas keeleteaduses. Konverentsil keskendutakse aspektiga seotud küsimustele kolmest vaatenurgast.

Kontrastiivsed lähenemised võrdlevad aspekti avaldumisvorme mitmetes erinevates keeltes, üritades esile tuua ühelt poolt selle kategooria universaalseid jooni ja teiselt poolt keelespetsiifilisi erinevusi. Üldteoreetilised käsitlused keskenduvad aspekti tüpoloogiale ning aspekti seostele lähedaste kategooriatega, nagu aeg, verbilekseemi tähendus ja verbifraasi struktuur. Erilise tähelepanu all on eesti keelele omane korrelatsioon aspekti ja definiitsuse väljendamises.

Konverentsil esinevad ettekannetega 20 teadlast 13 riigist, teiste hulgas ka rahvusvaheliselt tuntud aspektiuurijad Östen Dahl („Aja ja aspekti ökoloogiline semantika“), Denis Paillard („Kas aspekti tüpoloogia on võimalik? Aspektuaalsete operatsioonide teooria“) ja Marc Wilmet („Sada aastat pärast Agrelli“).

Konverentsi esimese päeva (17. november) töökeeled on prantsuse, eesti ja inglise keel sünkroontõlkega prantsuse keelest eesti keelde ja vastupidi. Konverentsi teise päeva töökeel on inglise keel. Konverentsist osavõtt on tasuta.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli germaani-romaani filoloogia osakonna prantsuse keele sektsioon Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna sihtfinantseeritava teema nr. SF0182568s03 ja Tallinna Prantsuse kultuurikeskuse toetusel.

Lisainfo: Daniele Mse programm.onticelli (daniel@ehi.ee) ja Anu Treikelder (anu.treikelder@ut.ee)
Ürituse programm.

Liina Jürgen