ÜLIKOOLIS TOIMUB RAHVUSVAHELINE KONKURENTSIÕIGUSE SEMINAR

Seminari ühe korraldaja, ülikooli majandusteaduskonna assistendi Raigo Ernitsa sõnul on terminil "Law and Economics" inglise keeles kindel mõiste, mida võiks Eesti keelde tõlkida kui "õigusökonoomika" või "õiguse majanduslik analüüs". Sealjuures on tegemist enama, kui lihtsalt õigusteaduse ja majandusteaduse piiriteadusega.
Raigo Ernits selgitab seda järgmiselt: "See on nimelt uudne valdkond, mis analüüsib inimese (jm majandussubjektide, nt ettevõtete) käitumise sõltuvust õigusnormidest. Inimene võrdleb seaduste täitmisest saadavaid kasusid ja kahjusid ning kõrvutab neid seaduse rikkumisest saadavate kasude ja kahjudega. Käesoleval seminaril uuritakse, kuidas see toimib konkurentsipoliitikas ning kuidas konkurentsi reguleerimine muudab firmade käitumist turul."

Rahvusvaheline seminar algab neljapäeval, 5. augustil kell 9 ning selle avab Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo.
Ürituse korraldab põhjamaade õigusökonoomika assotsiatsioon SCANDALE koostöös Tartu Ülikooli majandusteaduskonnaga. SCANDALE organisatsiooni eestvedaja on Joensuu Ülikooli õigusökonoomika professor Kalle Määttä, kes on ühtlasi TÜ majandusteaduskonna külalisprofessor.

Seminaril on osalejaid kokku 13 riigist (Eesti, Soome, Armeenia, Valgevene, Ukraina, Moldova, Holland, Taani, Rootsi, Saksamaa, Hispaania, Itaalia, USA). Väliskülaliste ja Eestist pärit osavõtjate hulgas on nii teadlasi kui ka praktikuid, kes on kaasatud ühtlasi plenaaresinejate hulka.
Seminari töökeeleks on inglise keel.

Lisainfot seminari kohta saab aadressilt: http://www.joensuu.fi/taloustieteet/ott/scandale/events.html

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht