Üliõpilasesinduse 100. sünnipäevaks valminud tantsuteos etendub ekraanil

Tänavu tähistab Tartu Ülikooli üliõpilasesindus (TÜÜE) oma sajandat aastapäeva. Sel puhul pidi traditsioonilisel rahvusülikooli aastapäeva ballil lavale tulema tantsuetendus „Oh, otsigem …“. Et koroonaviiruse leviku tõttu jääb ball sedapuhku ära, saab Tantsuseltsi Pikne juhi Raul Markus Vaiksoo ja TÜÜE ühisel pingutusel valmivat lavastust vaadata hoopis UTTV vahendusel. Teos tuli ekraanile rahvusülikooli aastapäeval, 1. detsembril.

Lavastaja Raul Markus Vaiksoo sõnul on teosel mitu pealiini. Ühelt poolt tähistatakse üliõpilasesinduse suurt juubelit ja rahvusülikooli möödunud sajandit, teisalt kajastatakse noore inimese eluteed ja selle otsinguid. Kuna tantsukeel ei kanna lugu edasi päris harjumuspäraste draamalavastuse võtetega, on Vaiksoo sõnul oluline, et vaatajani jõuaks narratiivi asemel tunne ja idee. Tähtis on, et nähtu tekitaks küsimusi ja paneks mõtlema iga vaataja, olenemata tema taustast või tegevusvaldkonnast. „Ma tõesti loodan, et igaüks saab sealt midagi, saab oma,“ ütleb Vaiksoo.

Loe edasi Tartu Ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis