Üliõpilaste fotonäitus "50 põhjust välismaal õppimiseks" TÜ Raamatukogus

Konkursile laekus 101 fotot, mille seast üheksaliikmeline žürii valis näituse jaoks poolsada paremat. ´üriisse kuulusid TÜ foto- ja videotalituse fotograafid, üliõpilasesinduse, välissuhete osakonna ja õppeosakonna esindajad. Fotode hindamisel võttis žürii arvesse eelkõige seda, kuidas on suudetud edasi anda välisülikoolis õppimise võlu, eripära ja kasulikkust.

Võidufotode autorid on riigiteaduste üliõpilane Tajo Oja, semiootikat ja kulturoloogiat õppiv Tuuli Raudla ja õigusteaduse üliõpilane Keit Kukk, kes kõik on välismaal tudeerinud Erasmuse programmi raames. Kolme parima foto tegijat ootab rahaline auhind väärtuses 1000 krooni, mille annab üle TÜ õppeosakonna juhataja Siret Rutiku 12. märtsil õppimisvõimalusi välismaal tutvustaval teabepäeval.

Üliõpilasesinduse liikme Ave Jalakase sõnul on kõik laekunud võistlustööd toredad ja efektsed. "Selline konkurss on hea võimalus ühendada tudengeid ülikooliga ning pakkuda neile väljundit oma rikkalike kogemuste jagamiseks pisut erineva nurga alt," ütles Jalakas.

Näitus jääb avatuks 30. märtsini. Edasi saab näitust vaadata Tartu Ülikooli kolledžides.

Lisainfo: TÜ õppeosakonna välisüliõpilastalituse Erasmuse programmi koordinaator Jaanika Haljasmäe, tel 737 5151, jaanika.haljasmae@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja