Üliõpilastele on avatud õppeaasta viimased vahetusüliõpilaseks kandideerimise konkursid

Kõikide erialade ja õppeastmete üliõpilased saavad sel õppeaastal veel kandideerida kaheksasse Euraasia partnerülikooli ning Kieli ülikooli suveülikooli.

18. aprilliks oodatakse taotlusi õppimiseks järgmistes ülikoolides:

Vilniuse ülikool Leedus
Pekingi Jiaotongi ülikool Hiinas

Shanghai ülikool Hiinas

Soongsili ülikool Lõuna-Koreas
Peterburi ülikool
Peterburi riiklik majandusülikool
Voroneži riiklik ülikool Venemaal
Tbilisi riiklik ülikool Gruusias.

Kandideerida saavad enamasti kõikide erialade ja õppeastmete üliõpilased, v.a juhul, kui partnerülikool on kehtestanud konkreetsed piirangud - näiteks ei võeta mitmes ülikoolis vahetusüliõpilasi vastu arstiteaduse erialadele. Vahetusüliõpilasele on partnerülikoolis alati tagatud tasuta õpe. Paljudel juhtudel pakutakse ka tasuta majutust ülikooli ühiselamus ning igakuist stipendiumi või tasuta toitlustamist. Täpsema info ning võimalused partnerülikoolide stipendiumitingimustest leiab konkreetsest kuulutusest.

Lisaks on avatud ka Kieli ülikooli rahvusvahelise suveülikooli stipendiumikonkurss, millega on kolmel ülikooli tudengil võimalus õppida neli nädalat saksa keelt ning harida ennast Saksa riigi, kultuuri ja ühiskonna teemadel. Stipendium katab osaluse, majutuse ja toitlustuse. Tähtajaks 6. aprill.

Tartu ülikoolil on üle 70 partnerülikooli umbes 30 erinevast riigist, millega on sõlmitud kahepoolsed akadeemilise koostöö lepingud üliõpilaste ning teadlaste/akadeemilise personali vahetuseks. Lisaks kuulub ülikool Utrechti võrgustikku ja ISEPI-i programmi, mille raames korraldatakse ka üliõpilasvahetust.

Täpsem info käimasolevate konkursside kohta: www.ut.ee/kaimasolevad-konkursid

Lisainfo: Kristine Truija, TÜ üliõpilasvahetuse koordinaator, tel 737 6270, kristine.truija@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp