Uppsala ülikooli professor räägib Tartu ülikoolis veresoonte uuringutest

Uppsala ülikooli veresoonte teaduslabori juht professor Lars Lind on Tartu ülikooli endoteeli keskus 10. tegevusaasta juubelikonverentsi peaesineja.

Professor Lind peab akadeemilise loengu „Endothelium-dependent vasodilation – predictive power of different methods“ kolmapäeval, 22. aprillil kell 14 Tartu ülikooli biomeedikumis Ravila 19-1006.

Lind on juhtivaid veresoontealase uurimustöö spetsialiste Euroopas ja maailmas ning ühtlasi kõrgelt hinnatud lektor.

Tartu ülikooli endoteeli keskus asutati 2004. aastal Tartu ülikooli ja Tartu ülikooli kliinikumi ühisprojektina.

Keskuses tehakse igapäevaselt laiapõhjalist veresoontealast teadustööd, arvukad koostööpartnerid on nii Eestis kui välismaal.

Lisainfo: Jaan Eha, Tartu ülikooli kardioloogia professor, tel: 7318403, e-post: Jaan.Eha@kliinikum.ee;
Mihkel Zilmer, TÜ meditsiinilise biokeemia professor, tel: 7374311, e-post: Mihkel.Zilmer@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja