USUNDIUURIMISE KONVERENTS TARTU ÜLIKOOLIS

Konverentsi "Valdkondadevahelised vaated usundiuurimises" korraldavad Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna folkloristid ja etnoloogid. Konverentsil käsitletavad teemad puudutavad nii religiooniuurimise teooriat ja metodoloogiat kui ka konkreetsete usuliste praktikate ja tekstide analüüse mitmetest Euraasia maadest.

Konverentsi raames asutatava Eesti Akadeemilise Usundiloo Seltsi eesmärk on usundiloo teadusliku uurimise edendamine Eestis, vastavatest teemadest huvitatud uurijate koondamine, osalemine IAHR (International Association for the History of Religions) ja EASR (European Association for the Study of Religions) töös ning muu rahvusvahelise teadussuhtluse arendamine.

Eesti ja võrdleva rahvaluule professori Ülo Valgu sõnul lisab Tartus toimuvale üritusele tähtsust IAHRi peasekretäri Tim Jenseni ja Euroopa Religiooni Uurimise Assotsiatsiooni peasekretäri Kim Knotti osavõtt. "See kinnitab tõsist huvi Eestis toimuva vastu ja ootust, et lööksime edaspidi kaasa nende organisatsioonide töös, millest seni oleme kõrvale jäänud."

Lisaks esinevad konverentsil sellised tunnustatud religiooniuurijad nagu Marion Bowman (Suurbritannia), Veikko Anttonen (Soome), Mihály Hoppál (Ungari), Alexander Panchenko (Venemaa), Christina Gillberg (Rootsi). Eesti usundiuurijaid esindavad Madis Arukask, Art Leete, Aado Lintrop, Märt Läänemets, Merili Metsvahi, Taisto-Kalevi Rautalainen, Ringo Ringvee, Tiina Sepp, Heiki Valk ja Ergo-Hart Västrik.

Konverents toimub 3. ja 4. aprillil Tartus, von Bocki majas (Ülikooli 16-212) ja algab mõlemal päeval kell 10.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist