Väärtuskasvatuse kooli 2010 tiitli pälvis Saaremaa Ühisgümnaasium

3. detsembril andis TÜ eetikakeskus Tartus väärtuskasvatuse konverentsil "Koolide hindamine, hindamine koolis" üle tiitli "Väärtuskasvatuse kool 2010", mille pälvis Saaremaa Ühisgümnaasium. Vastava tiitli lasteaedadele võitis Tartu lasteaed "Pääsupesa."

Saaremaa Ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro sõnul on Eestis väärtustega tegelevaid koole üksjagu ja neil kõigil on rääkida erinevaid positiivseid näiteid. "Ma kutsuks üles julgemalt osalema sellistel konkurssidel, et me saaksime rohkem rääkida positiivsetest näidetest. Selle kaudu paljuneb positiivsete näidete arv. Kui kõik õpetajad mõtlevad sellele, kuidas ja miks inimlikke väärtusi õpilastes kasvatada, siis nende õpetajate koosmõjul saavad meie õpilased palju rikkamaks," märkis Aro.

Väärtuskasvatuse konkursile esitatud põhjalike tööde eest tunnustas TÜ eetikakeskus ka
Orava Põhikooli (klassijuhataja töös aktiivselt väärtuste rakendamise ja tutvustamine), Miina Härma Gümnaasiumi (õpetajate, õpilaste ja lapsevanemate väärtuste süsteemne uurimine) ning Tartu Veeriku Kooli (väärtusselituse meetodite aktiivne kasutamine õpilaste endi väärtuste üle arutamiseks).

Põhjalike konkursitööde ja mitmekülgsete ideede eest tunnustati ka Eralasteaeda Naba, Tallinna Kiikhobu Lasteaeda, Juuru Lasteaeda Sinilill, Laagri Lasteaeda ning Aruküla Rukkilille Lasteaeda.

Konverentsil tunnustati teistegi konkursside võitjaid, täpsemat infot leiab aadressilt www.eetika.ee/arendus/aktuaalne

Lisainformatsioon: Mari-Liisa Parder, TÜ eetikakeskuse projektijuht, mari-liisa.parder@ut.ee, tel 737 5426