Vaata akadeemiliste organisatsioonide volbrirongkäiku

Esmaspäeval, 30. aprillil kogunesid ülikooli akadeemilised organisatsioonid traditsioonilisele volbrirongkäigule.

Tavakohaselt tervitas neid Tartu Ülikooli peahoone trepil ülikooli rektor. Värskelt rektoriks valitud professor Toomas Asser sõnas üliõpilastele: „Ma tean, et teile on antud võim. Võim on vaimu käes. Vaim ja fantaasia – need peavad olema koos ja need on võimsad asjad. See on alus teie tulevikule. Kui te lähete siit üles Toomele, et pesta Karl Ernst von Baeri pead, siis tehke seda samasuguse hoole ja püüdlikkusega, nagu Baer tegi oma teadust. Ja veel üks asi. Minu hea kolleeg professor Mihkel Zilmer ütles mulle, et ta on välja selgitanud: üks volbriöö ei ole üliõpilase tervisele kahjulik. Aga sõbrad, ma tean, et sõber Mihkel ei ole uurinud, mis saab hommikul. Ja sellepärast teadke, et ka hommik tuleb kunagi.“

[[{"type":"media","view_mode":"media_original","fid":"2626209","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]