Vabariigi Valitsuse väljasõiduistung toimub rahvusülikooli 100. sünnipäeva puhul Tartu Ülikoolis

Homme, 5. detsembril toimub Vabariigi Valitsuse istung, kabinetinõupidamine ja pressikonverents Tartu Ülikoolis. Väljasõiduistungiga tähistab valitsus rahvusülikooli sajandat sünnipäeva.

Valitsusliikmed ja Tartu Ülikooli juhid külastavad ühiselt Eesti Rahva Muuseumi ja sealset fotonäitust „Nägus noorus“, mis jutustab tudengitest läbi rahvusülikooli saja aasta. Pärast ühist lõunat algab kell 14 Vabariigi Valitsuse istung Tartu Ülikooli nõukogu saalis.

Istungi pidulikus osas ütlevad tervitussõnad peaminister Jüri Ratas ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser. Rahvusülikooli aastapäeva ürituste peakorraldaja, kunstiajaloolane Kadri Asmer teeb ettekande rahvusülikooli rajamisest sada aastat tagasi. Sellele järgneb kinnine istung ja valitsuskabineti nõupidamine, kus Tartu Ülikooli juhtkond teeb ettekande teemal „Tartu Ülikool maailma saja parima ülikooli hulka“.

Kell 16 algab Tartu Ülikooli senati saalis valitsuse pressikonverents. Riigikantselei teeb pressikonverentsist ka veebiülekande, mida saab jälgida reaalajas.

Pärast pressikonverentsi külastavad valitsusliikmed Tartu Ülikooli genoomika instituuti, kus toimub ka rektori vastuvõtt valitsusliikmetele ja rahvusülikooli sajanda aastapäeva ürituste korraldajatele.

Päeva lõpetuseks vaadatakse ühiselt Vanemuise draamaetendust „Faehlmann“, mis toodi esmakordselt lavale 1982. aastal Tartu Ülikooli 350. aastapäeva puhul.

Lisateave: Saima Tiirmaa-Oras, TÜ rektori abi ja rektoraadi büroo juhataja, 737 5602, 511 4854, saima.tiirmaa-oras@ut.ee