Valge klaveri kontserdisari esitleb: Kadri Ann Sumera "Maskid"

Kolmapäeval, 26. jaanuaril algusega kell 19 esineb TÜ aulas Kadri Ann Sumera klaverikontserdiga "Maskid". [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39031","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Ettekandele tuleb Karol Szymanowski, Fryderyk Chopin'i ja Franz Schuberti helilooming. Kontsert on osa Tartu Ülikooli Valge klaveri kontserdisarjast.

Kadri-Ann Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusikaakadeemias ning Kölni Muusikakõrgkoolis prof Arbo Valdma juures, kust sai 2004. aastal magistridiplomi. Ta oli aastatel 2000-2001 DAADi (Deutsche Akademische Austauschdienst) stipendiaat.

Sumera on saavutanud tunnustust vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning esinenud mitmetel festivalidel. Ta tegutseb aktiivselt nüüdismuusika vallas ning oli aastal 2004-2005 Ensemble Moderni stipendiaat Frankfurdis.

Kadri-Ann Sumera on aktiivne ja nõutud solist ning kammermuusik nii kodu- kui ka välismaal. Ta on Tartu Uue Muusika Ansambli asutajaliigeja kunstiline juhtning on solistina esinenud selliste orkestrite ees nagu ERSO, Pärnu Linnaorkester, Dresden Sinfonietta jt.

Alates sügisest 2004 on Kadri-Ann Sumera Eesti Interpreetide Liidu liige ning on olnud ka selle juhatuses. Ta tegutseb Klassikaraadio saatejuhina ning on pedagoog Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis. Lisaks on ta kontserdisarja "Kammermuusika mõisakoolides" üks eestvedajaid.

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja