Valimiskomisjon kinnitas kandidaadid TÜ senati esimesse koosseisu

Täna, 30. septembril lõppes kandidaatide esitamise periood Tartu Ülikooli senati esimesse koosseisu. Senatisse, millest saab ülikooli 21-liikmeline akadeemiline otsustuskogu, esitati valdkonniti täna kella 17.00ks kokku 21 kandidaati.

Valimiskomisjon koosseisus õppeprorektor Martin Hallik, dotsent Helje Kaldaru, dotsent Tõnis Karki, õigusnõunik Aliis Liin, akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit ja lektor Anu Treikelder otsustas registreerida järgmised kandidaadid Tartu Ülikooli senati esimesse koosseisu:

1) Leho Ainsaar, ökoloogia ja maateaduste instituudi direktor, realia et naturalia
2) Jüri Allik, eksperimentaalpsühholoogia professor, psühholoogia instituudi juhataja, socialia
3) Hele Everaus, hematoloogia-onkoloogia professor, hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja, medicina
4) Toomas Haldma, majandusarvestuse professor, ettevõttemajanduse instituudi juhataja kt, socialia
5) Priit Kaasik, funktsionaalse morfoloogia dotsent, spordibioloogia ja füsioteraapia instituudi juhataja, medicina
6) Ruth Kalda, peremeditsiini professor, polikliiniku juhataja, medicina
7) Marco Kirm, füüsika instituudi direktor, realia et naturalia
8) Maia Kivisaar, mikroobigeneetika professor, molekulaar- ja rakubioloogia instituut, realia et naturalia
9) Birute Klaas-Lang, eesti keele (võõrkeelena) professor, eesti ja üldkeeleteaduse instituut, humaniora
10) Marju Lauristin, sotsiaalse kommunikatsiooni professor, ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut, socialia
11) Art Leete, etnoloogia professor, kultuuriteaduste ja kunstide instituudi juhataja, humaniora
12) Margus Lember, sisehaiguste propedeutika professor, sisekliiniku juhataja, medicina
13) Enn Lust, füüsikalise keemia professor, keemia instituudi direktor, (realia et naturalia)
14) Irja Lutsar, meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor, mikrobioloogia instituudi juhataja, medicina
15) Raul Narits, võrdleva õigusteaduse professor, avaliku õiguse instituudi juhataja, socialia
16) Erik Puura, tehnoloogiainstituudi direktor, realia et naturalia
17) Ain Riistan, Uue Testamendi lektor ja religiooniuuringute teadur, usuteaduskond, humaniora
18) Anti Selart, keskaja professor, ajaloo- ja arheoloogia instituut, humaniora
19) Margit Sutrop, praktilise filosoofia professor, filosoofia ja semiootika instituudi juhataja, humaniora
20) Alan Tkaczyk, tehnikateaduste dotsent, füüsika instituut, realia et naturalia
21) Jaak Vilo, bioinformaatika professor, arvutiteaduse instituudi juhataja, realia et naturalia

Igas valdkonnas oli senati liikme kandidaadiks võimalik esitada selle valdkonna struktuuriüksuses töötavaid korralisi täiskoormusega õppejõude, teadustöötajaid ja teaduskonnas asuva asutuse juhte. Medicina valdkonnas lisaks ka arstiteaduskonna kliiniliste erialade õppejõude, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas.
Igas valdkonnas võisid senati liikme kandidaate esitada vähemalt 15 sellesse valdkonda kuuluvates struktuuriüksustes töötavat valimisõiguslikku töötajat ühiselt.

Ülikooli senati esimese koosseisu valimiste eelhääletamine viiakse läbi 17.–20. oktoobril 2011 kell 12-16 ülikooli peahoones ruumis 216 (rektoraadi nõupidamiste ruum). Senati valimised toimuvad 21. oktoobril 2011 kell 12-16 TÜ aulas.

Senati liikmete valimisel on valimisõigus kõigil korralistel õppejõududel ja teadustöötajatel, kelle töökoormus ülikoolis õppejõu ja/või teadustöötajana on vähemalt 20 tundi nädalas, ning ülikooli asutuste direktoritel. Valimistel ei ole õigust osaleda neil õppejõududel ja teadustöötajatel, kelle tööleping on valijate nimekirja kinnitamise hetkel poolte kokkuleppel peatatud.

Senati valimise korraga saab tutvuda ülikooli kodulehel.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, akadeemiline sekretär, tel 737 5605, 511 6942 (5605), ivar.saarniit@ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja