VALIMISKOMISJON KINNITAS TARTU ÜLIKOOLI REKTORIKANDIDAADID

Rektorikandidaadid kinnitas oma 22. detsembri koosolekul Tartu Ülikooli nõukogu poolt valitud viieliikmeline rektori valimiskomisjon.

Professor Ene Ergma kandidatuuri esitasid füüsika-keemiateaduskond, bioloogia-geograafiateaduskond, TÜ tehnoloogiainstituut ja 30 ülikooli korralist professorit ühiselt, professor Volli Kalmu kandidatuuri esitasid õigusteaduskond ja arstiteaduskond, professor Birute Klaasi kandidatuuri esitas filosoofiateaduskond.

Rektorikandidaatide avalik väitluskoosolek toimub TÜ aulas 11. jaanuaril 2007 kell 16.
Rektori valimiskoosolek toimub TÜ aulas 18. jaanuaril 2007 kell 12. Rektori valib 295-liikmeline valimiskogu, kuhu kuuluvad kõik ülikooli nõukogu liikmed, kõikide teaduskondade nõukogude liikmed ja kõik ülikooli korralised professorid. Valituks osutub kandidaat, kelle poolt hääletab vähemalt 148 valimiskogu liiget.

Valimiskomisjon teeb Vabariigi Valitsusele ettepaneku nimetada uus rektor ametisse alates 29. jaanuarist 2007.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605

Liina Jürgen