Valimiskomisjon registreeris Tartu Ülikooli rektori kandidaadid

Professor Volli Kalmu kandidatuuri on üles seadnud Tartu Ülikooli õigus-, usu-, kehakultuuri-, haridus- ja matemaatika-informaatikateaduskond ning 17 ülikooli professorit. Alar Karise kandidatuuri on üles seadnud arsti-, bioloogia-geograafia- ja füüsika-keemiateaduskond ning TÜ tehnoloogiainstituut. Margit Sutropi kandidatuuri on üles seadnud filosoofia- ja sotsiaalteaduskond ning 22 ülikooli professorit.

Kandidaatide väitluskoosolek toimub 24. mail algusega kell 16 ülikooli aulas ning rektori valimised toimuvad 31. mail 2007 algusega kell 12 ülikooli aulas. Rektori valib 298-liikmeline valimiskogu, kuhu kuuluvad kõik ülikooli nõukogu liikmed, kõikide teaduskondade nõukogude liikmed ja kõik ülikooli korralised professorid. Valituks osutub kandidaat, kelle poolt hääletab vähemalt 150 valimiskogu liiget.

Valimiskomisjon teeb Vabariigi Valitsusele ettepaneku nimetada uus rektor ametisse alates 1. juulist 2007.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605

Anneli Maaring