Valitsus nimetas riigi peaprokuröriks Andres Parmase

Vabariigi valitsus nimetas neljapäevasel istungil Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõu Andres Parmase riigi uueks peaprokuröriks. Parmas astub ametisse alates 3. veebruarist 2020.

Andres on ise uue väljakutse ootuses põnevil: „Prokuratuur on väärikas, aga kindlasti keeruline organisatsioon, mida juhtida. Loodan oma senisest kogemusest kohtusüsteemis leida värsket kõrvaltvaataja pilku, et prokuratuuri edasi arendada. Siiski on mul esmalt endal palju õppida. Pean endiselt suureks väärtuseks praktiliste õiguselukutsete ja ülikooli tihedat sümbioosi, mis Eestis senini hästi toiminud on ning kavatsen omalt poolt selle jätkumist toetada.“

Parmas on alates 2014. aastast töötanud Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi kohtunikuna ning lisaks alates 2017. aastast Kosovo kohtu erikolleegiumide kohtunikuna. 2013.–2014. aastal osales ta EULEX-i Kosovo missioonil apellatsioonikohtu nõunikuna.

Aastatel 2003–2013 oli ta riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunik ning alates 2003. aastast on ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse õppejõud.

Parmas on 2005. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri ning jätkab õpinguid doktorantuuris. Parmas jätkab õigusteaduskonnas ka oma karistusõiguse õppejõu tööülesannete täitmist.

Riigi peaprokuröri nimetab justiitsministri ettepanekul ametisse valitsus, olles ära kuulanud riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Riigi peaprokuröri ametiaeg kestab viis aastat.

Uudis on refereeritud Justiitsministeeriumi kodulehelt.

Lisateave:
Andres Parmas, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse assistent, andres.parmas@ut.ee
Mari Liiver, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, 737 6040, mari.liiver@ut.ee