Vanas anatoomikumis lahatakse täna Baltimaade sotsiaalset heaolu

Konverentsi «Balti sotsiaalpoliitika läbi andmete prisma» teise päeva fookuses on Balti riikide tervishoid, rahvastikuküsimused, sotsiaalne heaolu ja sotsiaalpoliitika.

Tartu ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar rääkis, et enne, kui teadlased saavad anda tõendatud infot poliitikategijatele, tuleb tööd pikalt ette planeerida ja koguda järjepidevalt andmeid.Tänapäeval on info väga lihtsasti kättesaadav, aga küsimus on – mida võtta, mida jätta? Kuidas infot kasutada? Igasugused andmed ei sobi, need peavad olema kvaliteetsed ja paremad on pikema aja jooksul kogutud andmed," kirjeldas Ainsaar. Seetõttu keskendubki konverents muude teemade seas ka andmete kvaliteedile.

Kuigi eelnev suhtlus Eesti, Läti ja Leedu teadlaste ning poliitikategijate vahel pole olnud eriti tihe, on konverentsi vastu rahvusvaheline huvi väga suur, mis näitab ka seda, et järjepideva Balti riikide vahelise koostöö järgi on vajadus olemas. Tartu ülikooli nooremteadur Mai Beilmann ütles, et alguses oli planeeritud 40 osalejaga konverents. Nüüd on osalejaid üle 80 ja ootejärjekorras on veel inimesi," lisas ta.

30. novembril esinesid Tallinnas Olli Kangas, kes rääkis Soome kodanikupalga eksperimendist, ning parimaid praktikaid sotsiaalpoliitika analüüsi vallas jagasid ka Marju Lauristin ja Eric Harrisson. Täna Tartus toimuval Balti sotsiaalpoliitika analüüsi võrgustiku ESPAnet Baltics konverentsi eesmärk on tuua kokku sotsiaalpoliitika eksperdid ja praktikud Baltikumist ja teistest Euroopa riikidest, et jagada värskemaid uurimistulemusi. Konverentsi korraldab Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituut.

Konverentsi programmi saab uurita ÜTI kodulehelt.

Lisainfo: Mare Ainsaar, sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur, 517 8132, mare.ainsaar@ut.ee
Mai Beilmann, sotsiaalpoliitika nooremteadur, 737 6156, mai.beilmann@ut.ee

 

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli pressinõuniku assistent
Tel. (+372) 737 5509
Mob: +(372) 5566 2832