Vardo Rumesseni 70. sünnipäevale pühendatud näituse avamine

30. oktoobril 2012 kell 16.00 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu 2. korrusel näitus „Vardo Rumessen 70“, mida on võimalik vaadata kuni 30. novembrini 2012.

Käesoleval aastal tähistab oma 70. sünnipäeva klaverikunstnik ning muusikateadlane Vardo Rumessen. Tänu tema pikaajalisele ja põhjalikule tegevusele eesti muusikaajaloo uurijana on meil võimalik lähemalt tutvuda Rudolf Tobiase, Mart Saare, Eduard Tubina, Eduard Oja teoste ja elukäiguga. Näha saab suurt osa väljaandeid, mis on ilmunud tänu Vardo Rumesseni aastatepikkusele uurimistööle ja visale võitlusele nende teoste trükki toimetamisel.

Rudolf Tobiase oratooriumit "Joonase lähetamine" on peetud eesti muusikaajaloo suurimaks avastuseks. Selle teose esituskõlbulikuks vormimist peab Vardo Rumessen üheks oma elutöö tipuks.

Teiseks suureks missiooniks on Rumessenil Eduard Tubina kogutud teoste väljaandmine 33-s köites, millest tänaseks on trükis ilmunud 9.

Tutvuda saab ka Vardo Rumesseni kui interpreediga läbi tema salvestatud heliplaatide.

Lisainfo:
Kersti Kuusemäe