Vastuvõtt 2013: ligi 60% medalistidest valisid Tartu ülikooli

Suurim arv uusi üliõpilasi Eestis alustab sügissemestril 2013 õpinguid Tartu ülikoolis – eile õhtul avaldatud vastuvõetute nimekirjas tunnistati kõikide õppeastmete peale kokku vastuvõetuks 3580 avaldust. Tartu ülikoolis eelistasid õpinguid jätkata ligi 60% kõigist gümnaasiumi medaliga lõpetanutest.

Bakalaureuseõppesse võeti vastu 2361 avaldust, mille hulgas on 553 tänavu gümnaasiumi medaliga lõpetanu (ligi 60% kõigist medaliga lõpetanuist) ning 170 aineolümpiaadidel kõrgeid kohti saanud noore avaldust. Magistrikraadi asub Tartu ülikoolis omandama 1058 üliõpilast ning doktoriõppes tunnistati vastuvõetuks 161 tudengit.

Tartu ülikooli teadusprorektori Marco Kirmi sõnul on ülikoolile väga tähtis sisseastujate kvaliteet ning seepärast on  just gümnaasiumi medaliga lõpetajad ja olümpiaadidelt parimaid tulemusi noppinud noored ülikooli üheks oluliseks  sihtrühmaks. Samuti kuuluvad sinna kõrge õpimotivatsiooniga sisseastujad, kes on varasemalt kooli lõpetanud ja nüüd soovivad oma haridusteed jätkata.

„Analüüs näitab, et  Tartu ülikool on taas saavutanud eesmärgi tuua siia õppima kõige võimekamad lõpetajad ning motiveeritud üliõpilaskandidaadid.  Seda kinnitavad vastuvõetute nimekirjad, kus on märkimisväärne hulk parimatest parimaid, aga ka töökogemusega sisseastujaid, kes tunnetavad kvaliteetse kõrghariduse konkurentsi eelist – Tartu ülikooli bakalaureuseõppes on neid  koguni viiendik, kes on lõpetanud gümnaasiumi kolm ja või rohkem aastat tagasi, “ märkis Kirm.

Eile avaldatud vastuvõetute arv kajastab TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo sõnul esitatud avalduste hulka päevasesse õppesse, ent mitte veel õppimatulevaid reaalseid inimesi. „Iga isik võib olla vastu võetud ka mitmele õppekavale, kuhu ta avaldused esitas. Kõik vastuvõetud peavad õppimatuleku kinnitama ning kes seda ei tee, kaotab oma koha pingereas järgmisele kandidaadile. Pingeread liiguvad, kuni kõik kohad on täis õppimissoovi kinnitanutega,“ ütles Karo ning rõõmustas, et väga paljud on juba teinud otsuse õppekoht vastu võtta ja alustada õpinguid Tartu ülikoolis. „Õppekoha kinnitamiseks on aega reede südaööni,“ toonitas ta.

Avalduste vastuvõtt avatud ülikooli algab 5. augustil. Lisaks avaneb veel selle aasta jooksul 24 doktoriõppe kohta, mida finantseeritakse ülikooli tegevustoetuse välistest vahenditest.

Lisainfo:
Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee;
Marco Kirm, Tartu ülikooli teadusprorektor, tel: 737 5611, 53 427 170, e-post: marco.kirm@ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist