Vastuvõtt 2013: parimad abituriendid eelistavad taas Tartu ülikooli

5. juuli õhtul lõppes Tartu ülikoolis avalduste vastuvõtt päevasesse õppesse. 2/3 parimatest gümnaasiumilõpetajatest esitas edasiõppimiseks dokumendid Tartu ülikooli. Päevasesse õppesse laekus kokku ligi 9600 avaldust, millele lisanduvad 5. augustil algava avatud ülikooli õppevormi avaldused.

Tartu ülikoolis edasiõppimiseks esitas avalduse pea 1000 gümnaasiumi medaliga lõpetanud ning ligi 200 aineolümpiaadidel kõrgeid kohti saanud noort. Kokku soovis kõrghariduse esimesel astmel õpinguid jätkata 7573, magistriõppes 1720 ning doktoriõppes 291 inimest.

Tartu ülikooli õppeprorektori Martin Halliku sõnul on just gümnaasiumi medaliga lõpetajad ja olümpiaadide paremik ülikooli vastuvõtu peamine sihtrühm, kuna eesmärk on Tartusse tuua taas kõige võimekamad üliõpilaskandidaadid. Tartu ülikooli on sisse saada raskem kui teistesse ülikoolidesse, sest tugevate kandidaatide hulk Tartu ülikooli pürgijate hulgas on olnud traditsiooniliselt kõige suurem. Lisaks sellele on Tartu ülikool kehtestanud miinimumlävendi, mille ületamisel on üldse võimalus esitada dokumente sisseastumiseks. Avalduste kunstlik suur arv ei ole Tartu ülikooli eesmärk, kuna see ei näita  õppetöö kvaliteeti, küll aga on oluline reaalselt sissesaanud üliõpilaste kvaliteet“, täpsustab Martin Hallik.

Tartu ülikooli kõige menukamad õppekavad on arstiõpe (470 avaldust), õigusteadus Tartus (435 avaldust), majandus (418 avaldust) ja informaatika (393 avaldust).

Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul ülikooli vastuvõtt tegelikult jätkub, kuna 5. augustil algab avalduste vastuvõtt avatud ülikooli. "Praegused vastuvõtu avalduste arvud puudutavad vaid päevast õpet ja on kindlasti eksitavad, kui neid pidada avalduste koguarvuks. Ka päevase õppe vastuvõtu lõplikud numbrid saab paika peale seda, kui tudengikandidaadid on 19. juuliks kinnitanud oma õppimatuleku," lisab Karo.

Olulisemad kuupäevad:

• hiljemalt 17. juuli – avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad sisseastumise infosüsteemis;
  • 19. juuli – õppimatuleku kinnitamise tähtaeg;
  • 5. august – avatud ülikooli vastuvõtu algus.

Lisainfo: Martin Hallik, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6201, 515 3853, e-post: martin.hallik@ut.ee;
Kaja Karo, Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel: 737 6391, 505 3468, e-post: kaja.karo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja