Veel saab registreerida tänavusse metsaülikooli

Kuni 15. juunini saab registreerida tänavusse mestaülikooli, mis toimub 8.-12. augustil Käärikul. Teemaks on „Haridus. Haritus“.

Arutluse alla on võetud Eesti haridusstrateegiad, väärtuspõhine haridus, kodu ja kooli roll lapse kognitiivses arengus, loovus, infotehnoloogia ja palju muud.

„Haridusmaastikul toimub paradigmamuutus päev-päevalt ja samm-sammult. Millist inimest vajab meie ühiskond? Milline peaks olema tema haritus ning kuidas selle saavutamisel erinevate osapoolte vahel parimat koostööd teha? Kuidas suhestuvad omavahel koolis edasivaatavad väärtused, teadmised ja oskused - need kõik on vaid üks osa suuremast pildist, milline on inimene, kes iseseisvub 21. sajandi koolis ja ühiskonnas“, leiab Triin Käpp tänavust metsaülikooli programmi kommenteerides.

Metsaülikoolis jagavad lektoritena oma mõtteid Jaak Aaviksoo, Marju Lauristin, Margit Sutrop, Priit Perens, Teet Jagomägi, Ahto Buldas, Jaan Kõrgesaar ja paljud teised. Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida ka hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega „Avatud ruumis“. Õhtul on võimalus vestelda lõkke ääres ja käia saunas. Viimasel õhtul toimub ka traditsiooniks saanud metsaball.

Täpsem programm ja registreerimine on avatud metsaülikooli kodulehel.

Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, teadlased, lektorid, üliõpilased ning kodanikuühiskonna aktiivseid kaasamõtlejaid. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning kus igaühe arvamust respekteeritakse.
Metsaülikool kannab endaga kaasas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel 1967. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. aastal Käärikul.

Lisainfo:
Triin Käpp