Venemaa kõrgema arbitraažikohtu esimees peab TÜ-s avaliku loengu

Reedel, 22. märtsil kell 15 räägib Tartu ülikooli aulas Venemaa kõrgema arbitraažikohtu esimees Anton Ivanov Venemaa kohtusüsteemist, selle ülesehitusest, funktsioonidest, praegustest eesmärkidest ja arengusuundadest.

Loengul „Rule of Law and Russian Court System” jagab Ivanov oma vaateid õigusriigi tähtsusest ja selle edendamisest Venemaal. Samuti tutvustab ta võimalusi, kuidas muuta kohtutoimingud ausamaks ja läbipaistvamaks.

Anton Ivanov on Venemaa kõrgema arbitraažikohtu esimees alates 2005.aastast. Talle alluvas kohtusüsteemis on 112 arbitraažikohut üle kogu Venemaa. Anton Ivanovi juhtimisel on Venemaa kohtusüsteem muutunud märkimisväärselt kaasaegsemaks ja läbipaistvamaks: kasutusele on võetud e-lahendused ja videokonverentsid. Anton Ivanov on õigusteaduses aktiivselt tegutsenud alates 1978.aastast. Ta on avaldanud üle 40 teadustöö, ta on tsiviilõiguse õpiku kaasautor ning talle on omistatud mitmeid kõrgeid auhindu.

Loeng toimub vene keeles sünkroontõlkega inglise keelde. Kõik huvilised on oodatud!

Loengut korraldab Tartu ülikooli Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskus CEURUS.

Vaata loengut siit.

Lisainfo: Lauri Mälksoo, Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor, tel: 5037171, e-mail: lauri.malksoo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja