Vikipeedia artiklite konkursil võidutsesid Lõuna-Eesti gümnasistid

1. septembrist 31.oktoobrini toimus gümnaasiumiastmele suunatud Vikipeedia konkurss „KAE maailma!". Konkursile registreerus 69 õpilast ning laekus 81 vikiartiklit, millest parimateks valis žürii Lõuna-Eesti õpilaste tööd.

Õpilaste teemavalikutest ilmnes, et tänapäeva noori huvitavad väga erinevad teemad. Kirjutamiseks valiti artikleid Keenia naiste õigustest varimajanduseni ning kodanikuaktiivsusest hallvee mõisteni.

Peaauhinnaks on õppereis Ghanasse 2018. aasta kevadel, et osaleda riigi õppetöös ning praktiseerida ise õpetamist. Konkursi üldvõitjaks tuli žürii ühehäälse otsusega 17-aastane Hannabel Aria Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumist. Hannabeli artiklid „Klaster" ja „Kestliku arengu eesmärgid" said võrdselt hääli parima artikli valikul.

Teised auhinnalised kohad jagunesid:

-          Põhjalik töö allikatega ja teemaühtsus – Henrik Narusberg (Hugo Treffneri gümnaasium) panuse eest kolme Genfi konventsiooni kohta käiva artikli koostamisse.

-          Miljon+ algatuse eriauhind – Marion Kukk (Tartu Jaan Poska gümnaasium) vikiartikli eest „Meediakirjaoskus".

Žürii mainis ära ka Keity Johansoni (Võru gümnaasium) artikli „UNESCO Läänemere projekt" ning Karoli Kivi (samuti Võru gümnaasium) artikli „Valitsustevaheline Kliimamuutuste Nõukogu“.

Konkursi korraldajad tunnustavad ka õpetaja Paula Solvakut (Võru gümnaasium) rohkearvulise osalejate juhendamise eest ning Maris Põkkat (Hugo Treffneri gümnaasium) Henrik Narusbergi juhendamise eest. Konkursi võitja Hannabel Aria töötas iseseisvalt juhendajata.

Konkursiga sooviti täiendada maailmahariduslike, humanitaarabi ja arengukoostöö valdkonna artiklite hulka eestikeelses Vikipeedias. Konkurss toimus projekti „Digitaalsed õpimärgid ja õiglasem maailmamajandus – maailmahariduse tõhustamine Eesti koolides“ raames, mida rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Konkurssi toetas ekspertarvamusega ka Tartu ülikooli Miljon+ meeskond ja MTÜ Wikimedia Eesti.

Artiklikonkursi korraldas MTÜ Mondo koostöös Tartu ülikooliga.

Lisainfo: Sirli Zupping, eesti keele väljendusõpetuse keskuse juhataja, 737 6127, sirli.zupping@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli pressinõuniku assistent