Viljandi kultuuriakadeemia avas endises Vilma leivakombinaadis uue õppehoone

31. oktoobril avas Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pidulikult uue õppehoone, mis hakkab kandma nime Vilma maja. Majas asub kaasaegne multimeediastuudio, puidutöökoda, teljeklass, butafooria töökojad, auditooriumid ning Viljandi loomemajanduskeskuse tekstiilikoda.

Kultuuriakadeemia soetas Vilma maja 2012. aastal, et lahendada pikalt kestnud ruumiprobleemi. Ligi 3000-ruutmeetrilises osaliselt renoveeritud endises leivatehases leiavad endale uued õpperuumid rahvusliku ehituse, rahvusliku tekstiili ja teatrikunsti visuaaltehnoloogia erialade tudengid. Lisaks ootavad renoveerimist veel hoovis asuv pulbritsehh, millest tulevikus kujuneb tantsukunsti üliõpilastele tantsumaja ning peamaja vasak tiib, kus ootab renoveerimist tulevane villakoda.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktori Anzori Barkalaja sõnul on õppehoone suurepärane näide sellest, kuidas väärindades olemasolevat, juba mõni aasta tühjana seisnud hoonet, saab luua suurepärase õppekeskkonna. „Kultuuriakadeemia üliõpilased ja töötajad on ise andnud oma konkreetse panuse maja renoveerimisse. 2012-2013. aastal toimusid majas koristustalgud, samuti valmistasid ja renoveerisid üliõpilased koolitööde raames majja sisustustekstiile ning vajalikku mööblit, kõikide tööde valmimise juures olid juhendajateks akadeemia õppejõud, kes sageli lõid ka ise käed külge. Maja sisekujundaja on meie enda õppejõud Kaari Metslang, kes oskuslikult ühendas olemasoleva väheste, kuid nutikate lahendustega käepärasteks, huvitavateks ja mugavateks õpperuumideks.“

Lisaks TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengitele tegutseb Vilma maja ruumides ka Viljandi loomemajanduskeskuse tekstiilikoda. Loomemajanduskeskuse peamiseks eesmärgiks on luua tingimused loomemajanduse edendamiseks Lõuna-Eestis ning soodustada inimeste loomingulise potentsiaali rakendumist, maandades kvaliteetse töökeskkonna ja tugiteenuste pakkumisega alustavate ettevõtjate riske.

Hoone osaline renoveerimine läks maksma üle 735 000 euro kultuuriakadeemia omavahenditest ja viidi läbi ilma euro- või riigitoetusteta. Hoone renoveerisid AS Tartu Ehitus ja OÜ Tevent.

Vaata ka Kanal 2 "Reporteri" videot maja avamisest.

Lisainfo: Anzori Barkalaja, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktor, tel: 513 9760, e-post:anzori@kultuur.edu.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja