Viljandi kultuuriakadeemia lavastust mängitakse rahvusvahelisel teatrifestivalil

Kadri Karu lavastus "Pidulik lugu" esindab 12. - 19. novembril 2010 toimuval Granada Ülikooli III Rahvusvahelisel Teatrifestivalil Hispaanias Tartu Ülikooli. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39163","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Sel aastal toimuv festival on pühendatud Euroopa klassikalisi ülikoole ühendava Coimbra Grupi võrgustikule. Balti riikidest kuulub sellesse väärikasse koostöövõrgustikku ainsana Tartu Ülikool, mis võeti Coimbra gruppi vastu 2003. aasta üldkogul Granadas. Teatrifestivali korraldusega on seotud Coimbra grupi "Kultuuri, kunstide ja humanitaaria" töörühm, mille eesmärgiks on tutvustada ja populariseerida Euroopa riikide erinevaid kultuure ja arendada kultuuridevahelist dialoogi läbi kunstide valdkonna.

"Pidulik lugu" põhineb kahel eesti rahvajutul: "Taevane pulm" ning "Hunt ja Ute". "Taevase pulma" süžee on hästi tuntud paljudes Euroopa muistendites, "Hundi ja Ute" lugu on Eestis rohkem vestetud Setumaal. "Olen sidunud need kaks juttu üheks pidulikuks – kokkusaamiste, lahkuminemiste ja taaskohtumiste – looks. Aastaaegade ja elu ringmänguks," ütleb lavastaja Kadri Karu. "Nalja saab, põnevust on, vürtsiks terake kurblikkustki." Etenduse tutvustus on üleval Youtube’s: http://www.youtube.com/watch?v=xLxrNZM1vkI .

Lavastuse "Pidulik lugu" esimese variandi esietendus "Taevalik lugu" toimus oktoobris 2009 Giessenis, Saksamaal, erinevaid kunstižanre ühendanud rahvusvahelisel festivalil DISKURS 09. Eelmise aasta detsembris toimusid etendused Viljandis, Pärimusmuusika Aidas, selle aasta mais ja novembris erinevates Võrumaa koolides ning septembris etendus "Pidulik lugu" Eesti Teatri Festivalil DRAAMA 2010.

Pidulikud on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia taustaga noored loojad: Kadri Karu, Mari Kalkun, Helen Rekkor, Liisa Taul, Tanel Kadalipp, Karl Saks, Sander Põllu ja Rauno Kaibiainen.

Festivalil osalemist toetavad Tartu Ülikooli välissuhete osakond, Välisministeerium läbi Eesti Suursaatkonna Madridis ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia.

Lisainfo: Margot Must, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia välissuhete juht, +372 52 78 419, margot@kultuur.edu.ee

Kadri Kirst
TÜ avalike suhete peaspetsialist