VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA TOOB OMAKULTUURI TARTUSSE

Kell 19.00 annavad pärimusmuusika eriala üliõpilased kontserdi Tartu Jaani kirikus. Erinevate ansamblite ja koosseisude kõrval tasub välja tuua selleaastase "Muusikatriaadi" ja Põlva FolkFesti võitja Mari Kalkuni ning Viljandi folkfestivali lavadelt tuntud Sandra Sillamaa.

Kell 21.00 on võimalus kuulata akadeemia jazzmuusika eriala tudengite musitseerimist lokaalis "Suudlevad Tudengid".

Viljandi Kultuuriakadeemia tähistab omakultuuripäeva teist korda. Esimene üritus toimus kaks aastat tagasi tolleaegse Viljandi Kultuurikolledži 50. juubeli puhul Tallinnas.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia on kool, mille sisuks on läbiva omakultuurilise enesetunnetuseni jõudmine üha muutuvas ja uuenevas ajas. Kultuuriakadeemias tegutseb viis osakonda – muusika, kultuurharidus, lavakunstid, rahvuslik käsitöö, raamatukogundus- ja infoteadus, mis pakuvad erialade kooslust kõigist kultuurivaldkondadest. 26. augustil 2005 ühines Viljandi Kultuuriakadeemia Tartu Ülikooliga.

INFO: Ülle Jantson, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, tel 435 5254, 526 2517