Viljandisse kogunevad Eesti paremad kooliteatrid

Festivali korraldaldab kultuuriakadeemia kultuurihariduse osakond ja see on osa Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistavast üritustesarjast. Kolme päeva jooksul tuuakse 200 gümnaasiuminoore poolt lavale 17 etendust, alates "Kalevipojast" ja lõpetades "Džassis ainult tüdrukutega".

Kahe kuu jooksul on toimunud maakondlikud teatripäevad, kust valiti esindajad festivali lõppvooru. Viljandis annab noortele tagasisidet žürii, mida juhib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia erakorraline professor Kalju Komissarov. Sinna kuuluvad veel lavastaja Helen Rekkor, teatrikriitik Andres Keil, kultuuriakadeemia tudeng Triin Ploompuu ja näitleja Janek Vadi.

Eesti Harrastusteatrite Liidu juhi, Kristiina Oomeri sõnul on seekordne festival ainulaadne, kuna žürii ei vali edasijõudnute seast parimaid, vaid toob esile silmapaistva nais- ja meesosatäitja, rahvuslikkust käsitleva etenduse, fantaasialennu jm. "Festival annab väga hea ülevaate, mis toimub Eesti kooliteatrites. Kooliteater on noorele eelkõige enese vaba väljendamise koht ja selle eesmärk ei ole niivõrd koolitada teatrikoolidele tulevasi tudengeid, kui just kasvatada haritud kultuuritarbijaid," ütles Oomer.

Kooliteatrite festival sai alguse 1982. aastal, millest on kujunendud noorte seas iga-kevadine populaarne üritus, mis toimub erinevates Eestimaa paikades.

Festivali avamine reedel kell 13.00 Viljandi Kultuurimajas, täpne programm aadressil: http://www.kultuur.edu.ee/232730

Lisainfo: Kristiina Oomer, Eesti Harrastusteatrite Liidu peasekretär, tel 5666 6392, kristiina@harrastusteatrid.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja