VKA täiendkoolitus võitis aasta teo tiitli

Eesti kooriühingu galakontserdil 29. jaanuaril Estonia kontserdisaalis kuulutati välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad. Kategoorias "Aasta tegu" nimetati parimaks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia korraldatud eufooniumivirtuoosi Steven Meadi kontsert-koolitusprogramm. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38947","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Steven Mead (pildidl) viibis Eestis 2010. aasta märtsis, kus andis koos Eesti orkestritega mitu kontserti Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Viljandi Muusikakoolis toimusid ka õpitoad vaskpillimängijatele- ja õpetajatele.

Harry Illak, ettevõtmise eestvedaja ja TÜ VKA õppedirektor, kommenteerib toimunut: "Esmapilgul hulljulge ja hullumeelsena tunduv idee võib osutuda realiseeruvaks, kui ettevõtmise vajalikkusesse on korraldajal endal kindel usk, piisav hulk kaasatulejaid ja valmidus teha koostööd kõige laiemal pinnal."

Maailmas laialdaselt tuntud virtuoosi Mead’i Eesti kontsert- ja koolitusprogrammi nimel tegid koostööd TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Vabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Kaitseväe Orkester, Big Band Tartu, Viljandi Muusikakool, Nõmme Muusikakool, Tallinna Ülikooli Kunstide instituudi muusika osakond ja Global Music Facilities.

Lisainfo: Harry Illak, TÜ VKA õppedirektor, tel 5220488, harry.illak@kultuur.edu.ee; Eesti kooriühing, tel 627 4451, kooriyhing@kul.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja
tel 737 5683, 515 0184 (5683)