X metsaülikool: „Kriis kapitalismis – mis see minu asi on?“

7.–11. augustini toimub Käärikul kümnes metsaülikool „Kriis kapitalismis – mis see minu asi on?“. Ühiskonna toimetuleku, majandusarengu ja –ideoloogia ja teiste teemade üle arutlevad mh ka mitmed Tartu ülikooli professorid.

Tänavu võetakse teiste teemade seas arutluse alla Eesti majandusareng ja -ideoloogia, toidu tootjate toimetulek, ühiskonna edukus, kõrg- ja kutseharidus, ettevõtte sotsiaalne vastutus ning inimvara.

„Iseseisev Eesti on toiminud juba pikka aega, mistõttu on paras hetk keskenduda majandamisele laiemalt. Majandus ei ole üksnes midagi suurt ja keerulist, kus esinevad tundmatud võõrsõnad ja need, kel keskkooli matemaatika oli alla viie, ei peaks üldse kaasa rääkima," ütles metsaülikooli juhataja Triin Käpp, lisades, „majandus on meie igapäevane toimetamine, see on osa meie igapäevastest valikutest ja lähtub igaühe väärtushinnangutest.“

Metsaülikoolis jagavad lektoritena oma mõtteid mitmed Tartu ülikooli professorid, nende hulgas:

• sotsiaalse kommunikatsiooni professor Marju Lauristin, kes käsitleb ühiskonna edukuse mõõtmise temaatikat,
  • praktilise filosoofia professor Margit Sutrop, kes keskendub oma loengus ärieetikale,
  • makroökonoomika professor Raul Eamets, kes vaatleb lähemalt kõrg- ja kutseharidust ja tööturu vajadusi.

Lektoritena astuvad üles ka Priit Perens, Ardo Hannson, Robert Kitt, Mart Raukas ja paljud teised.

Metsaülikooli avapäeval avatakse mälestuspink Mare Taageperale, mis omakorda sümboliseerib metsaülikooli jätkusuutlikkust.

Viie augustipäeva kestel võtab metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, teadlased, lektorid, üliõpilased ning kodanikuühiskonna aktiivseid kaasamõtlejaid. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning kus igaühe arvamust respekteeritakse.

Metsaülikool kannab endaga kaasas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel 1967. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. aastal Käärikul.

Loe lisa ka metsaülikooli kodulehelt.

Lisainfo: Triin Käpp, SA Metsaülikool juhataja, 5690 9272, triin@metsaylikool.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja