Uudised

Kuigi viimase rahvaloenduse alusel peab umbes 30 000 Eesti elanikku oma emakeeleks kahte keelt, on kakskeelseid palju rohkem. Kakskeelsuse uurijate sõnul erineb inimeste arusaam kakskeelsusest sõltuvalt riigist ja kultuurist. Näiteks ei kipu end kakskeelseks pidama eestivenelased.
  • meist mujal
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Erialaeksperdid jagavad teadmisi tuumajaamadest ja tuumaenergeetikast.
  • uudis
Avalikku arutelu tuumaenergeetikale ülemineku üle tuleks alustada suure pildi loomisest ja ühiskonna harimisest, leiavad Tartu Ülikooli teadlased.
  • ajakiri
Reedel, 15. märtsil tunnustas haridus- ja teadusminister Kristina Kallas 2023. aasta keeletegude tegijaid.
  • #tunnustamine
  • uudis
Rakendusliku materjaliteaduse professor Tarmo Tamm peab oma inauguratsiooniloengu „Polümeermaterjalid ja elu: mis järgneb plastiajastule?“ kolmapäeval, 10. aprillil 2024 kell 16.15 ülikooli aulas.
  • uudis
Kristjan Vassil arutleb arvamusloos, miks on ülikoolid luure sihtmärgid ja mida peaksid lääne ülikoolid ette võtma, et oma olukorrateadlikkust parandada.
  • meist mujal
Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja Maria Toomi lugu õpetajaametist.
  • uudis
18.–22. märtsini käib mööda Eestimaad Tartu Ülikooli tuur „Eesti otsib õpetajat“, et inspireerida noori valima õpetajaametit.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • pressiteade
15. märtsil pälvis „Praktilise eetika käsiraamat“ Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleteo tänuüritusel 2023. aasta parima kõrgkooliõpiku auhinna.
  • #tunnustamine
  • uudis
Kui soovime, et Eestis saaks igal pool eesti keeles suhelda, siis alustame endast.
  • arvamus
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • uudis
Mikrobioomika professor Elin Org peab oma inauguratsiooniloengu „Inimese mikrobioomi uuringute minevik, olevik ja tulevik“ kolmapäeval, 3. aprillil 2024 kell 16.15 ülikooli aulas.
  • uudis
Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets rääkis saates „Plekktrumm“ eesti keelest tippteaduses.
  • meist mujal
Tartu Ülikool võttis kasutusele iduettevõtte LiTech andmehaldusplatvormi, et luua selgust ja tuvastada ebakõlasid ülikooli andmebaasides.
  • #koostöö
  • pressiteade
Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste õppekava esimese aasta magistrant Eva Maria Õunapuu püüab olla eeskujulik üliõpilane ning asju pigem ette ära teha. Sageli nõuab see suurt pingutust, kuna lisaks õppimisele töötab ta ka advokaadibüroos juristina.
  • #õppimine
  • uudis
Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kirjandustegelasega. 20. märtsil esineb loodusmuuseumi seminarialal kirjandusuurija Elle-Mari Talivee.
  • #kultuur
  • uudis
Reede, 15. märtsi südaööni saab kandideerida Tartu Ülikooli võõrkeelsesse magistriõppesse. Võõrkeelsesse bakalaureuseõppesse saab avaldusi esitada kuu aega kauem ehk 15. aprillini.
  • #tudengile
  • uudis
„Kriisi ajal käib diplomaatias töö päevad ja ööd,“ ütleb diplomaat Alar Streimann.
  • #rahvusvaheline
  • ajakiri
Ilmus "Põhjamaine Eesti. Rahvusriigi sünd"

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated