Otsi uudist

Algoritmid ja filtrid otsustavad, millist teavet inimesele näidata.
  • #valdkonnast
  • uudis
26. aprillil arutleti kõrghariduse rahastamise pikaajalise plaani väljatöötamise üle.
  • #juhtimine
  • #koostöö
  • #ülikoolist
  • uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks Birute Klaas-Langi ning tehisintellekti uurija-professoriks Meelis Kulli.
  • meist mujal
Õpipäevik edendab kriitilist mõtlemist ja õpitu sügavamat mõistmist, selgus Eesti ja Soome teadlaste uuest uuringust.
  • uudis
Ka vanemaealine suudab selgeks saada uue keele või uisutamise, kuid oluline on siinkohal motivatsioon, kirjutab Novaator.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Kaks geeni mõjutavad üheskoos enam kui neljandiku praegu müügil olevate ravimite lagundamise kiirust. Inimeste geneetiliste eripäradega arvestamisest tõuseks kasu ka argimeditsiinis.
  • meist mujal
Nii Eestist kui ka Ida-Euroopa lauskmaalt laiemalt leitud luudest eraldatud DNA aitab anda ühtaegu eestlaste rahvusmüütidele teadusliku aluse kui ka mõista paremini siinsete elanike haigestumisriske.
  • meist mujal
6. mail kell 21.00 avatakse Kirjandusfestivali Prima Vista programmi osana Toomemäe nõlval välinäitus „Aken Toomemäe poole“.
  • #kultuur
  • uudis
„Mind ajendas kirjutama soov müüte murda ning julgustama kõiki inimesi oma mugavustsoonist välja tulema ja ette võtma üks äge teekond, mille nimeks on tööletulek Ida-Virumaale,“ kirjutas täna Postimehes Piret Kärtner
  • meist mujal
Ajaloo magistriõppe infotund toimub 29. mail.
  • #sisseastumine
  • uudis
Cambridge'i Ülikooli professor David Reynolds esitleb 3. mail raamatut Churchillist.
  • uudis
17.–18. mail toimub Tartu Keskpargis Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 raames esimest korda Tartu [eel]arvamusfestival.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • #Tartu2024
  • uudis
Maa-ameti geoportaalis on võimalik vaadata valgustusaja kartograafi Ludwig August Mellini Liivimaa atlast 18. sajandi lõpu Eestist.
  • #andmebaasid
  • uudis
2. mail toimub arutelusarja avaüritus, mille keskmes on küsimus „Kas peaksime kliimakriisis teadusele lootma jääma?“
  • #kestlikkus
  • uudis
Aprillis vestis Lauri Räppile oma õpingutest ja seiklustest näitleja Anne Veesaar.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
TI teadlased Indrek Must ja Kadri-Ann Valdur valmistasid ämbliku jalast inspireeritud pehme välisskeleti. Koostöös Itaalia teadlastega loodud pehmerobotil on tark keha - liikumine tuleb ta enda ehitusest.
  • uudis
Sel neljapäeval, 25. aprillil kogunevad loodusvaatluste tegemise huvilised Tartu Ülikooli botaanikaaias, et üheskoos seitsmendaks loodusvaatluste maratoniks valmistuda. Kõigi ühine eesmärk on Loodusloovusfestivali raames toimuval vaatlusmaratonil 8.–9. juunil võimalikult palju eluslooduse liike kirja panna.
  • #andmebaasid
  • #Tartu2024
  • pressiteade
24. mail kell 14.15 kaitseb Rodolfo Basile doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”.
  • uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated