Otsi uudist

24. aprillil kell 14–18.00 toimub Brüsselis Euroopa süvatehnoloogia foorum „Deep Tech: Europe’s new wave of innovation“, kus arutatakse Euroopas süvatehnoloogia valdkondadega seotud ettevõtluse ja oskuste arendamisega seotud võimalusi ja kitsaskohti, kaasates parimaid näiteid ja kogemusi Ida- ja Kesk-Euroopa riikidest.
  • uudis
Nüüd osutavad Eesti teadlased, et keelekontakt võib olla ehe ka nuti- või teleekraani vahendusel.
  • meist mujal
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskust (EIK) asus 1. aprillist juhtima mitmekesise ettevõtlus- ja juhtimistaustaga Mihkel Tammo, kes on varem juhtinud ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtlus- ja innovatsioonikeskust.
  • uudis
Raamatukogu korraldab koos üliõpilasesindusega 22.-26. aprillini aoraamatukogu, kuhu tudengid on õppima oodatud juba alates kella 6st. 20. mail algab aga ööraamatukogu, mil maja on...
  • #tudengile
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • uudis
Seminaripäeval „Vee teed linnas“ tutvustasid ettevõtte maastikuarhitekt Gen Mandre ja keskkonnatehnoloogia kaasprofessor Margit Kõiv-Vainik looduspõhiste lahenduste kasutusvõimalusi ja lisandväärtusi.
  • #kestlikkus
  • meist mujal
29.–30. aprillil on Enlighti ülikoolide teadlased oodatud partnerlussuhete loomise veebiüritusele, mis annab võimaluse temaatilise koostöö arendamiseks võrgustiku ülikoolide vahel. Teisel päeval toimub noorteadlastele mõeldud juhtimiskoolitus.
  • uudis
Tartu Ülikoolis tehtud uurimistöös selgus, et mehe viljatus on arvatust sagedamini tingitud ainult ühest vigasest geenist tema genoomis.
  • uudis
Narva kolledži õppedirektor Piret Kärtner kirjutab ERR-i arvamusportaalis, kas Ida-Virumaal saab rääkida eesti keelt.
  • #ühiskonnale
  • meist mujal
12. aprillil sõlmisid Tartu Ülikool ja Kauss Arhitektuur OÜ uue õppe- ja teadushoone projekteerimislepingu. Lisaks hoonele tuleb lepingupartneril projekteerida ka tänav ja parkimismaja.
  • uudis
10. aprillil toimus teist korda TÜ spordiesinduse korraldatud Tartu Ülikooli kevadjooks.
  • uudis
Tartu Ülikooli õppejõud saavad esitada oma õppeaine Enlighti 2024. aasta õpetamise ja õppimise auhinnale, mis antakse üle Tartus 7.–9. oktoobrini toimuval konverentsil. Tänavuse konverentsi keskne teema on innovatsioon ja loovus kõrghariduses.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • #tunnustamine
  • uudis
Raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis toimus 10. aprillil üritustesarja „Kord ja kaos“ raames sümpoosion „Maailma tähendusest“.
  • #kultuur
  • uudis
Loodusluuleõhtu on õdusas õhkkonnas kohtumine kirjandustegelasega. 17. aprillil esineb Tartu Ülikooli botaanikaaias luuletaja Sirel Heinloo.
  • #kultuur
  • uudis
Sel aastal antakse 3000-eurone stipendium 33 üliõpilasele.
  • #tudengile
  • uudis
Tartu Ülikooli kevadisel akadeemilisel testil panid oma teadmised proovile enam kui 4100 kandidaati, kellest üle 600 kindlustas endale õppekoha.
  • #sisseastumine
  • uudis
Lydia Risberg kaitseb doktoritööd „Sõnatähendused ja sõnaraamat. Kasutuspõhine sisend eesti keelekorraldusele”.
  • uudis
Ida-Virumaa üleminek kestlikule majandusmudelile nõuab uute tehnoloogiate loomise kõrval mitmekesiste oskustega spetsialiste ning teadusmahuka ettevõtluse arendamise tuge.
  • #kestlikkus
  • #ühiskonnale
  • uudis
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Clevon AS sõlmisid kolmeaastase koostöölepingu, tänu millele saab TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot kaugjuhtida.
  • #instituudist
  • pressiteade