Otsi uudist

Sel neljapäeval, 25. aprillil kogunevad loodusvaatluste tegemise huvilised Tartu Ülikooli botaanikaaias, et üheskoos seitsmendaks loodusvaatluste maratoniks valmistuda. Kõigi ühine eesmärk on Loodusloovusfestivali raames toimuval vaatlusmaratonil 8.–9. juunil võimalikult palju eluslooduse liike kirja panna.
  • #andmebaasid
  • #Tartu2024
  • pressiteade
24. mail kell 14.15 kaitseb Rodolfo Basile doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”.
  • uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
Tartu observatooriumi külalisprofessori Mihkel Kama sõnul uurivad Eesti teadlased praegu eeskätt eksoplaneetide ematähti, ent uusi eksoplaneete tekib ainuüksi Linnuteelgi igal aastal juurde.
  • meist mujal
23.–26. aprillil tulevad Tartu observatooriumile külla Arieli konsortsiumi teadlased ja insenerid. 2029. aastal algab Euroopa Kosmoseagentuuri Arieli missioon, millega on tihedalt seotud ka eestlased.
  • uudis
ATH-d saadab sageli terve hulk kaasuvaid haigusi. TÜ teadlased leidsid, et see peab paika ka nende inimeste puhul, kel puudub küll kinnitatud diagnoos, aga on suur geneetiline risk ATH avaldumiseks.
  • pressiteade
Tartu Ülikooli teadlaste loodud hargettevõte Vectiopep kaasas investorite sündikaadilt Ivo Remmelga ja Dag Nurme juhtimisel 450 000 eurot, mis aitab ettevõttel jõuda järgmisesse kasvufaasi. Ülikooli investeerimisettevõtte UniTartu Ventures kaudu saab Vectiopepis osaluse ka Tartu Ülikool.
  • pressiteade
22. aprillil tähistas vanemaealistele õpivõimalusi pakkuv Tartu Ülikooli väärikate ülikool 15. tegutsemisaastat konverentsiga.
  • #täiendusõpe
  • uudis
18. aprillil külastas Tartu Ülikooli Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja VKE-de peadirektoraadi peadirektori asetäitja Maive Rute.
  • uudis
Narva kolledži õppedirektor Piret Kärtner kirjutab ERR-i arvamusportaalis, kas Ida-Virumaal saab rääkida eesti keelt.
  • meist mujal
17. aprillil oli Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudil, bioinseneeria instituudil ning keemia instituudil külas kliimaminister Kristen Michal. Ta tutvus mitme rohetehnoloogia teadussuuna esindajaga ja ärgitas teadlasi ühiskondlikes aruteludes aktiivsemalt kaasa rääkima.
  • #kestlikkus
  • uudis
Euroopa päeva konverents Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis.
  • #Tartu2024
  • #tudengile
  • #kooliõpilasele
  • pressiteade
Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu aastakoosolekul valiti globaalmuutuste valdkonna akadeemikuks loodusgeograafia ja maastikuökoloogia professor Ülo Mander.
  • #tunnustamine
  • meist mujal
Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliiniku teaduslaboris leiti uurimistöö tulemusena järgmine ravimikandidaat, mis võib osutuda tõhusaks glioblastoomi vastu.
  • uudis
Konverentsi peaesinejateks on Anindita Banerjee (Cornelli Ülikool), Bogi Takács Perelmutter (Kansase Ülikool) ning Meelis Friedenthal (Tartu Ülikool).
  • #koostöö
  • uudis
18.–30. aprillini on müügil vilistlaste kokkutuleku soodsad grupipiletid. Nüüd on õige aeg ülikoolikaaslased üles otsida, et osta 45-eurose üksikpileti asemel korraga kaks 35-eurost piletit või kümme 30-eurost piletit.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
24. aprillil kl 14–18 toimub Brüsselis Euroopa süvatehnoloogia foorum „Deep Tech: Europe’s new wave of innovation“.
  • #koostöö
  • uudis
Nüüd osutavad Eesti teadlased, et keelekontakt võib olla ehe ka nuti- või teleekraani vahendusel.
  • meist mujal
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskust (EIK) asus 1. aprillist juhtima mitmekesise ettevõtlus- ja juhtimistaustaga Mihkel Tammo, kes on varem juhtinud ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtlus- ja innovatsioonikeskust.

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated