Universitas Tartuensis
Victoria Kübard ja Novella Uiga, majandusteaduse esmakursuslased
18.06.2019

Palusime ülikooli ametlikel videoblogijatel jagada parimaid soovitusi ülikooli sisseastujale. Victorial ja Novellal on majandusteaduse esimene kursus kohe-kohe lõppemas ja nüüd meenutasid nad aastataguseid sündmusi ning panid kirja, millist nõu nad iseendale annaksid, kui saaksid ajas tagasi minna:

1. Ära karda teadmatust, uusi kogemusi ega uusi inimesi. Uude linna kolimine on positiivne kogemus ja see jääb sulle alatiseks meelde.

2. Hakka varakult elukohta otsima. Lisaks ühikatele ja kinnisvaraportaalidele liiguvad korterite ja tubade üürikuulutused ka Facebooki gruppides.

3. Ära karda eksida. Sa oled veel noor ja isegi kui selgub, et esimene valik ei osutunud õigeks on alati aega veel midagi muud proovida.

4. Vaata ülikooli kodulehelt iga eriala õppekavasid. Uuri ka õppeaineid üksikult, et paremini mõista, kuidas õppimine välja näeb.

5. Otsi lisainfot ka internetist. Paljudes foorumites kirjutavad inimesed oma kogemustest. Samas ei maksa unustada, et seal kirjutatakse anonüümselt ja päris kõike ei saa tõepähe võtta.

6. Uuri sama eriala tudengitelt, miks see eriala neile huvi pakkus ja kas nende ootused on täitunud. Guugelda ka selle eriala vilistlasi − nii saad teada, millistes ametites sa võiksid tulevikus töötada.

7. Aruta erialavalikut pereliikmete, sõprade ja õpetajatega. Sa ei pea päris üksi otsustama.

8. Vaata ka õppejõudude pakutud lõputöö teemasid. Need näitavad hästi, kui mitmekülgne üks eriala olla võib ja annavad aimu sellest, millega sa hakkad tulevikus tegelema.

9. Vaata järgi ülikooli sisseastumise vebinari. Sealt saad vastused paljudele küsimustele eriala valiku ja ülikooli astumise kohta.

10. Mõtle enda jaoks välja, miks sa soovid õppida just seda eriala ning millised on sinu tugevused ja huvid.

11. Näe vaeva ja sa saad hakkama. Ülikoolis on raske, kuid miski pole ületamatu.

12. Naudi suve ja ära muretse! Ülikooli astumine on suur samm iga tulevase tudengi elus.

 

 

Ethel Enniko, arstiteaduse esmakursuslane
11.06.2019

Ametlikult minu viimane ja ühtlasi ka kolmeteistkümnes postitus. Millegipärast mulle meeldib see number…


Mis on vahepeal toimunud?

Eksamid. See vist ütleb kõik.
Kolm on tehtud ja kaks on veel ees, siis on (loodetavasti) esimese kursusega ühel pool. Praeguseks olen juba üsna kurnatud...

20. mai

Victoria Kübard ja Novella Uiga, majandusteaduse esmakursuslased
29.05.2019

Seekordses videoblogis jagavad Victoria ja Novella muljeid tudengite kevadpäevadelt – mis põnevat toimus, milles ise kaasa lõid ja mis eriliselt meeldis.

Veel räägivad nad neljast täiega ägedast ettevõtmisest, mida tudengina kindlasti proovida tasub:

Ethel Enniko, arstiteaduse esmakursuslane
21.05.2019

Kui sa, hea lugeja, oled aasta kõige sisutihedamal ajal jõudnud sellele lehele, et lugeda ühe arstitudengi blogi, siis see on tore. :)


18.-23. aprill
Rahvusvaheline konverents Soomes

Ethel Enniko, arstiteaduse esmakursuslane
24.04.2019

Mõni päev tagasi avastasin, et ma pole varsti juba kuu aega mingitki hetke leidnud sündmuste kirja panekuks. See näitab ainult seda, kui kiireks võib ühel tudengil elu minna. Pean tunnistama, et mul pole nii tihedat graafikut veel kunagi olnud. Mis on toimunud?


22-24.märts