Concert | Universitas Tartuensis

Concert

Kontsert-meenutusõhtu „Ükskord ammu Tartus ...“: Toomas Lunge

„Ülikooli ajalooteaduskonda ajaloo erialala kaugõppesse astusin 1983 aastal. Kuna samal ajal reisisime bändiga järjest aktiivsemalt siis sattusid millegipärast just välismaa sõidud alati kevad-suvisele sessile. Mistõttu 1988 aastal ei saanud see asi enam sedasi jätkuda ja tuli Alma Materist lahkuda. Mälestused on aga ikkagi helged,“ sõnab Toomas Lunge.

Teadlaste öö ja maal elamise päev Tartu observatooriumis

Ootame huvilisi 26. septembril Tõraverre Tartu observatooriumisse, et tähistada korraga kahte üritust: nii teadlaste öö festivali kui ka maal elamise päeva!

Avatud on suure teleskoobi torn ja stellaariumi ruumid. Näha saab Põhjamaade suurimat teleskoopi ning väiksemad huvilised saavad meisterdada. Ilusa ilma korral toimuvad tegevused ka õues.

Kell 13 annab suure teleskoobi tornis kontserdi kosmoseteadlastest koosnev observatooriumi bänd.

Stellaariumis saab

Researchers' Night Festival and Day of Countryside Living at Tartu Observatory

We are happy to invite everyone over to Tartu Observatory in Tõravere as we celebrate two events: the Researchers' Night Festival and the Day of Countryside Living!

We will open our Big Telescope Tower and Stellarium. You can see the largest telescope in the Nordic countries. The smallest members of the family can enjoy crafting. If the weather allows, there will also be activities outdoors.

At 1 PM, Tartu Observatory's space researchers' band will perform some fierce space songs at the tower.

Concert: smooth harmonies

On 30 September at 15:00 everyone is welcome to Tartu Observatory in Tõravere to enjoy a concert of smooth harmonies. Cellist Andreas Lend and accordion player Allan Jakobi will perform music by Morricone, Piazzolla, Valgre, and others.

Andreas Lend is a cello player at the Estonian National Opera and also plays in string quartet Prezioso as well as the Estonian Cello Ensemble. Besides that, Lend is a soloist and chamber musician in many other ensembes.

Kontsert „Sumedad kooskõlad“

Kolmapäeval, 30. septembril kell 15.00 on kõik oodatud Tartu observatooriumisse Tõraveres, kus toimub kontsert „Sumedad kooskõlad“. Esinevad tšellist Andreas Lend ja akordionist Allan Jakobi, kelle esituses kõlavad teosed Morriconelt, Piazzollalt, Valgrelt ja teistelt.

Andreas Lend on tšellist Rahvusooper Estonias ning osaleb keelpillikvartetis Prezioso ja ansamblis Estonian Cello Ensemble. Peale selle tegutseb Lend nii solisti kui ka kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes.