Concert | Universitas Tartuensis

Concert

The public lecture by the Ambassador of Japan and a concert of Japanese music

Embassy of Japan in Estonia and the University of Tartu are pleased to invite you to the public lecture by the Ambassador of Japan H.E. Mr Hajime Kitaoka “A commemorative lecture of the 100 years of friendship” and a concert of Japanese music on
13 October at 16:15 at the assembly hall of the University of Tartu (Ülikooli 18).

Kontsert-meenutusõhtu „Ükskord ammu Tartus ...“: Toomas Lunge

„Ülikooli ajalooteaduskonda ajaloo erialala kaugõppesse astusin 1983 aastal. Kuna samal ajal reisisime bändiga järjest aktiivsemalt siis sattusid millegipärast just välismaa sõidud alati kevad-suvisele sessile. Mistõttu 1988 aastal ei saanud see asi enam sedasi jätkuda ja tuli Alma Materist lahkuda. Mälestused on aga ikkagi helged,“ sõnab Toomas Lunge.

Teadlaste öö ja maal elamise päev Tartu observatooriumis

Ootame huvilisi 26. septembril Tõraverre Tartu observatooriumisse, et tähistada korraga kahte üritust: nii teadlaste öö festivali kui ka maal elamise päeva!

Avatud on suure teleskoobi torn ja stellaariumi ruumid. Näha saab Põhjamaade suurimat teleskoopi ning väiksemad huvilised saavad meisterdada. Ilusa ilma korral toimuvad tegevused ka õues.

Kell 13 annab suure teleskoobi tornis kontserdi kosmoseteadlastest koosnev observatooriumi bänd.

Stellaariumis saab

Researchers' Night Festival and Day of Countryside Living at Tartu Observatory

We are happy to invite everyone over to Tartu Observatory in Tõravere as we celebrate two events: the Researchers' Night Festival and the Day of Countryside Living!

We will open our Big Telescope Tower and Stellarium. You can see the largest telescope in the Nordic countries. The smallest members of the family can enjoy crafting. If the weather allows, there will also be activities outdoors.

At 1 PM, Tartu Observatory's space researchers' band will perform some fierce space songs at the tower.